Yerli fintech girişim Sipay, yakında Avrupa, ABD ve BAE bölgesine açılıyor

Türkiye’nin yeni nesil ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji şirketi Sipay, faaliyet alanını genişleterek Avrupa, ABD ve BAE açılımı yapacağını duyurdu.

Türkiye’nin yenilikçi finansal teknoloji şirketi Sipay, kurumsal ve bireysel kullanıcılara dijital cüzdan, Sanal POS ve linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemleri alt yapısı sağlıyor. Özellikle pandemi döneminde e-ticaret sitesine sahip olmayan kurum, kişilerin ve internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların güvenli ve hızlı ödeme sistemlerine olan ihtiyacına paralel olarak Sipay de büyümeye ve kullanıcı ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaya devam ediyor.

Litvanya’yı ödeme sistemleri köprüsü yapacağız

Ödeme sistemlerinin ödüllü şirketi Sipay’in Genel Müdürü Semih Muşabak, büyüme hedefleri hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Litvanya’da bir yıl önce yaptığımız lisansın kısa bir süre önce gerçekleşen onayıyla birlikte tüm Avrupa’dan gelen ödemeleri ya da Avrupa’ya giden transferleri Litvanya’daki ödeme kuruluşumuz üzerinden yapacağız. Avrupa’nın ardından ABD ve sonrasında da Birleşik Arap Emirlikleri pazarlarında yer alarak büyümeyi hedefliyoruz.” Faaliyet bölgelerini genişletirken şirket istihdamının da Nisan ayının sonuna kadar %50 oranında artıracaklarını belirten Muşabak, “İTÜ Teknokent’te yeni bir şirket kurduk. Bu şirket üzerinden teknolojimizi yönetecek yeni bir organizasyon yapısı kurguladık. Sipay’e destek olması dışında kurumsal müşterilerimize ve farklı ödeme kuruluşlarına destek olabilecek bir teknoloji şirketi haline getirmeyi ve daha da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Dijitalleşme ve güvenlik birlikte ele alınmalı

Pandemiyle birlikte dijitalleşme süreçleri hızlansa da işletmelerin hala yeterince dijitale entegre olamadığını da ifade eden Muşabak, “Dijital dönüşüm, şirketlerin her adımında teknolojiyi kullanarak müşteri kabulünden herhangi bir evrak imzalama aşamasına kadar tüm süreçlerin dijitale taşınması demek. Sipay olarak büyük ya da küçük işletmelerin öncelikle ihtiyaçlarını analiz ederek nasıl bir platforma ihtiyaçları olduklarını belirliyoruz. Bu noktada üye iş yerlerimize Sipay çözümlerini sağlamadan önce internet sitelerinde güvenlik analizi ve raporlaması yaparak ödeme alt yapısının güvenliğini sağlamak bizim en önem verdiğimiz konulardan biri diyebilirim” dedi.