Spotify, sosyal medya paylaşımları için yeni özelliklerini duyurdu

Geçtiğimiz yıl sosyal medya paylaşımları her zamankinden daha önemli hale geldi ve Spotify da buradan yola çıkarak, Grup Oturumları ve Ortak Çalma Listeleri gibi yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturdu.

2020 yılının Haziran ayından beri, günlük Grup Oturumları kullanımı ortalama yüzde 290’ın üzerinde arttı.

Bugünden başlayarak Spotify, kullanıcıların sevdikleri müzik ve podcast’leri mobil telefonları (iOS ve Android) üzerinden kolayca paylaşmaları için yepyeni özellikleri kullanıcılara sunuyor.

İşte Spotify’ın yeni özellikler:

  • Bu bölümü mutlaka dinlemelisin: Yeni podcast zaman etiketi paylaşımıyla kullanıcılar, podcast bölümlerinin belirli bir anını paylaşabiliyor – böylece arkadaşlarınıza tam olarak hoşlarına gideceğini düşündüğünüz bölümü dinletebilirsiniz. Bunu yapmak için podcast yayınını sevdiğiniz bölümünü dinlerken “paylaş” butonuna dokunun,“paylaşım başlangıcı” özelliğini kullanın ve içeriği nerede paylaşmak istediğinizi seçin.
  • Canvas özelliği yeni platformlara da geliyor: Daha önce sadece Instagram Hikayeleri için kullanılan Canvas özelliğini kullanıcılar artık, Snapchat ve çok yakında Facebook hikayelerinde de kullanabilecek. Kullanıcılara bütünüyle yepyeni bir dinleme deneyimi sunan Canvas, statik şarkı sayfasını video-art gösterisine dönüştürüyor.
  • Paylaşım kolaylaşıyor: Mobildeki yeni paylaşım deneyimi kullanıcıların, Instagram Hikayeleri, Snapchat, Facebook Hikayeleri üzerinden yapacakları sosyal medya paylaşımlarının bir önizlemesini sunarak, paylaşmadan önce nasıl görüneceğini anlamalarını sağlıyor.

Spotify, dinleyicilerin taleplerini karşılamak için kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor ve dünya genelinde dinleyiciler için mümkün olan en iyi audio deneyimini sunmak için çalışıyor.