İyinsan: Kullanıcılar ile uzmanları canlı olarak bir araya getiren Bütünsel Sağlık platformu

İnsanlara iyiliği göstermenin en kolay yolunun, kendimizi iyi insan yapmaktan geçtiği düşüncesinden yola çıkarak kurulan yerli girişim İyinsan, yoga, meditasyon, nefes, pilates, fitness, ve astroloji canlı derslerini alanında en deneyimli isimler ile sunmaktadır.

Naz Alatlı tarafından Mart 2020’de kurulan İyinsan, wellbeing ve welness sektöründe hizmet veriyor. Çalışmalarını İstanbul’da B2C modelde sürdüren girişim, seanslar bireysel ve grup olmak üzere iki farklı kategoride hizmet sunuyor. İyiAkademi üzerinden seminer, workshop ve sertifikalı programlar ile profesyonel eğitimler de veriyor.

Girişim tam sunduğu çözüm olarak odağında Bütünsel Sağlık var. Yani sahip olduğumuz üç ana beden olan; Fizikselzihinsel ve ruhsal bedenlerimizin denge ve harmoni içinde olması sağlıyor. Bütünsel Sağlık alanındaki çalışmaların amacı, mevcut bir hastalığı tedavi etmektense, insanların kendi kendilerini iyileştirme yeteneklerini uyandıran, hastalıkların oluşmasını önleyen çözüm önerileri, günlük ve sezonsal rutinler sunmaktır. Dolayısıyla, sadece bir dikeye odaklanmaktansa, bütünsel sağlık yaklaşımı ile müşterilerine holistik olarak “ruh-zihin-beden” bütünselliğine hitap eden her alanda bir çözüm üretiyor.

İyinsan’ın sunduğu çözümler

  • Kullanımı kolay bir platform
  • Kişisel programlar içeren atölyeler
  • Hem uzman hem de kullanıcı özelinde ölçümlenebilir/takip edilebilir raporlar
  • Alanında en deneyimli uzmanlarla oluşturulmuş özgün içerikler

İyinsan nasıl kullanılıyor?

İyinsan’da seanslar bireysel ve grup olmak üzere iki farklı kategoride sunuluyor. İyiAkademi üzerinden seminer, workshop ve sertifikalı programlar ile profesyonel eğitimler veriliyor.

Bunun yanı sıra İyinsan, sağlıklı yaşam tavsiyelerini içeren blog yazıları ile kullanıcıları bu tarz çalışmalar yapmaya motive ediyor ve herkesin hayat kalitesini arttırmayı hedefliyor. Uzmanlar ve kullanıcılar, platformun sağladığı detaylı kullanıcı panelinden bilgilerini güncelleyebiliyor, seans takvimlerini, geçmiş seans verilerini, kazançlarını ve daha bir çok veriyi görebiliyorlar. Web platformdan haftalık tüm seanslara, uzmanlara ve daha fazlasına ulaşılabiliyor. Üye olduktan sonra bireysel ve grup canlı seanslarına erişebilir ve özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

İyinsan’ın hedefleri

Kurucu ortak Naz, hedeflerle ilgili: “Platformumuzla, ruh-beden-zihin olgusuna bütünsel bir yaklaşım sağlayarak, her bireyin varoluş süreçlerinde bütünsel ve tam hissetmelerine alan açmayı hedefliyoruz. Toplulukların ve insanların birbirleri ile etkileşim halinde olmasının gücüne inanarak İyinsan’ı ilk etapta canlı seanslar içeren bir platform olarak kurguladık. İnsanların evlere kapandıkları bu dönemde canlı seanslar ile bütünlük ve aidiyet duygusu hissetmelerine ön ayak olmak istiyoruz. Yalnızlık hisseden bireylere etkileşim alanı açarak ve kendileri gibi aynı yolda yürüyen insanlarla bir araya getirerek ruh-beden-zihin sağlıklarına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Ek olarak kısa bir süre içinde Türkiye ve yurtdışında kurumlara ve bireylere hizmet veren bir kişisel gelişim platform olmak.” dedi.