Spor Ligleri, Taraftar Deneyimini Dijitalleştiriyor Spor Ligleri, Taraftar Deneyimini Dijitalleştiriyor

Corona virüs birçok alanda hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Şirketler bu değişime ve yeni normale uyum sağlamak için inovatif adımlar atarken, spor ligleri de taraftarlara dijital deneyimler yaşatabilmek adına markalarla birlikte çalışıyor.

Birkaç NFL takımı taraftarlarını stadyumlarda ağırlayamayacaklarını duyursa da, ligin tüm sezon boyunca oynanması planlanıyor. Nisan ayında, ABD’de pandeminin başlangıcından sadece bir ay sonra, NFL yıllık taslağının tamamını sanal olarak oluşturdu, taraftarları ligin koçlarının bodrumlarına ve oturma odalarına davet etti ve markalar da bu fırsatı değerlendirdi; Verizon internet hizmetini sağladı ve Bose, lider ekibe kulaklık gönderdi. Courtyard by Marriott sponsorluktan çıkmak zorunda kalırken; Lowe, bu sanal taslağın sunum sponsoru olmak için devreye girdi. Sonuç olarak, önceki yıla göre %35 artışla 8.4 milyondan fazla izleyici NFL’in sanal taslağını izledi ve böylece ligin en çok görüntülenen sezon dışı etkinliği oldu.

Michelob Ultra ise, NBA’e sanal bir taraftar deneyimi sattı; Lil Wayne, Scottie Pippen ve Shaquille O’Neal gibi ünlü isimlerin de dahil olduğu 300 taraftarı dijital bir ekranda ağırlamak ve yansıtmak için Microsoft ile birlikte çalıştı. Ortaklık sayesinde Michelob Ultra kendisini ligin resmi bira sponsoru olarak pekiştirirken, NBA’nin genç kitlesini hedefleme fırsatı da buldu. Ultra Courtside deneyimi, şimdiden web sitesi ziyaretlerini günde ortalama 10.000 artırdı. Michelob Ultra ayrıca, sosyal medyada en çok konuşulan üçüncü NBA bağlantılı marka oldu.