Reddit, Seri E turda 367 milyon dolar yatırım aldı

Şubat ayının başında 250 milyon dolarlık Seri E yatırım alan Reddit, yatırım turuna 116 milyon dolar ekleyerek turda toplam 367 milyon dolar yatırım aldı. On altı yaşında 800 milyon dolardan fazla girişim sermayesine sahip olan Reddit, bu yatırım turunda 500 milyon dolar yatırım almayı hedefliyor.

Alınan yatırımlar ile kullanıcı ve çalışan sayısını artırarak büyümeyi hedefleyen platform, kullanıcıların topluluk oluşturma isteği ile ilgi çekerek sosyal ağında kalmalarını sağlıyor.

Reddit sözcüleri, gelen yatırımın yeni ve mevcut yatırımcılardan geldiğini belirtti. 250 milyon dolarlık yatırım turunun liderliğini Vy Capital’in üstlendiği bilinse de son sağlanan yatırımda yatırımcı isimler konusunda ayrıntılar verilmedi. Sağlanan yatırımın yeni bir değerleme ile gelmediği belirtildi. Platform, şubat ayında aldığı ilk yatırım ile 6 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmıştı.

Sosyal platform son birkaç aydır kurucu ortaklardan Alexis Ohanian‘ın istifa etmesi, SuperBowl’da 5 saniyelik reklamı ile etki yaratması, r/WallStreetBets topluluğunun GameStop hisselerinin kontrolünü ele alması ve hisselerin hızla yükselişi nedeniyle gündemde yer alıyordu.