Kullanıcı test platformu Maze, Seri A turda 15 milyon dolar yatırım aldı

Paris merkezli kullanıcı test platformu Maze, yeni turda Emergence Capital liderliğinde, Jay Simons, Amplify Partners,  Partech ve  Seedcamp’den 15 milyon dolarlık Seri A yatırım tamamladı.

Girişim, uygulamalarda bir tasarım güncellemesi gerçekleştirmeden ve ön test yayınlamadan kapsamlı kullanıcı testleri ile geri bildirim almayı sağlıyor. Sağlanan yatırım ile Maze, ekibini genişleterek güçlü hale getirmeyi hedefliyor.

Kullanıcı sayısı fazla olan uygulamalarda, ön testten önce bazı değişiklikleri kullanıma sunmak iyi sonuçlar doğurmayabiliyor. Bu yüzden bazı şirketler, kullanıcıların küçük bir kısmı üzerinde A / B testlerini uyguluyor ve anketlerle geri bildirim almaya çalışıyor. Ancak bu durum, iş planı sürecinde ve kodlamalarda hatalara sebep olabiliyor. Kullanıcıların küçük bir kısmına test yapmayan şirketler ise bazı kullanıcılar ile bire bir görüşerek zaman kaybı yaşıyor.

Maze, bazı test uygulamalarından farklı olarak yeni bir özelliği veya tasarımın son halini sunmadan konsepti test etmeyi sağlıyor. Figma, InVision, Adobe XD, Marvel veya Sketch gibi araçlardan farklı olarak Maze ile uygulamada yeni bir proje tasarlanabiliyor ve tasarlanan projeye göre yeni bir test başlatılabiliyor. Web tarayıcısından kullanıcıların uygulamayı test etmesini ve kısa sorular ile şirketlerin geri bildirim almasını sağlayan Maze, binlerce potansiyel kullanıcının teste katılarak şirketlere detaylı rapor sunuyor.

Maze, ürün tasarımcılarının ve ürün yöneticilerinin gerçek sayısal verilerle yeni bir yol haritası çizmesinde yardımcı olarak işlerini kolay hale getiriyor. Girişim SaaS hizmeti sunduğu için herkesle kullanıcı testlerinde işbirliği yapabiliyor. Son bir yılda aylık gelirini % 600 artıran girişimin yıllık gelirinin 1.5 milyon dolar olduğu biliniyor. General ElectricSamsungVodafoneBraze ve FairMoney dahil olmak üzere 40 bin müşteriye sahip olan Maze, bir milyon test kullanıcısı ile tasarım odaklı şirket yönetimini kolaylaştırıyor.