Nintendo, Toyota ile Pikachu Şeklinde ve Benzinsiz Bir Araç Üretecek

Japon markası Nintendo, Pokemon’un büyük ses getiren karakteri Pikachu temasında benzinsiz gidebilen “Pi!Car!” için araba üreticisi Toyota Motor Corporation arasında ortak bir proje olduğunu belirtti.

Pokemon Go ile birlikte yeniden oyun sektöründe yükselişe geçen Nintendo’nun yeni projesi bir hayli ilginç. Japon oyun devi, Pikachu temalı arabanın adı ve tasarımı için ticari marka başvurusunda bulundu. Pi!Car!, Pikachu’nun heyecan verici karakterine dayanan görsel tasarımın yanı sıra hem İngilizce hem de Japonca olarak yazıldı.

Nintendo ve Toyota’nın girişimi, Pikachu temalı kompakt, benzinsiz bir araç üretmeyi hedefliyor.Çevre dostu olarak üretilecek benzinsiz aracın güneş enerjisi veya elektrik enerjisi ile çalışıp çalışmayacağı henüz kesinleşmedi. Ancak karakterin gücüne uygun olarak Pikachu temalı elektrikli araç üretmek daha uygun olacaktır.

Eğer elektrikli araç şeklinde üretilecekse, o zaman belki Toyota, teknolojisini 83. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda gösterilen ultra kompakt arabası Toyota i-ROAD gibi elektrikli araç konseptlerinden birini kullanacaktır. Ya da 45. Tokyo Motor Show 2017’de ortaya çıkan kompakt bir otomobil olan Toyota Concept i-RIDE‘da ince ayar yapıp karşımıza sunabilirler.

Pokémon, ilk olarak 1996 yılında Japonya’da piyasaya sürüldükten sonra ve dünya çapında büyük ses getirdi ve çocuk eğlence sektöründe en popüler markalardan biri haline geldi. Pokemon’un birinci nesilde tanıtılan elektrik gücü olan sarı renkli baş karakteri Pikachu, oyunun ve bir bütün olarak şirketin maskotu haline geldi. Bunun yanı sıra özellikle çocuklar arasında da kalabalığın favorisi oldu.

Bu projenin hayata geçip geçmeyeceği, yoksa konsept otomobil olarak mı kalacağı henüz belli değil. Ancak eğer gerçekten piyasaya sürülürse, kesinlikle anime ve oyun hayranları için bile bir hit olabilir.