Netflix, Önümüzdeki Yıl Oyun Sektörüne Giriş Yapabilir

Dijital yayın platformu Netflix‘in, ses getiren yapımlarının yanı sıra yeni bir sektöre giriş yapabileceği hakkında konuşuluyor.

Reuters ve Axios‘un raporlarında yer alan bilgiye göre Netflix’in, oyun sektörü hakkında bir girişimi söz konusu. Gelişen ve yükselen oyun sektörüne Google,  Apple gibi büyük şirketlerin girmesi ile kızışan rekabetin, Netflix’in de bu sektöre adım atacağı bilgisiyle hız kazanacağa benziyor. Alınan bilgiye göre Netflix’in oyun sektörünün gelişmesi durumunda ciddi bir rekabet oluşturabilir.

Hazırlanan raporlara göre Netflix’in hizmeti, Apple Arcade’in daha küçük bir sürümü şeklinde olabilir ve ücret karşılığında bir seçki sunulacağı söz konusu. Aynı zamanda Netflix oyunlarında herhangi bir reklam modelinin uygulanmayacağı konuşuluyor. Kısaca Netflix oyunları reklamsız olacak diyebiliriz. Oyunların ise Netflix mi yoksa üçüncül taraflar tarafından mı üretileceği bilinmiyor.

Hizmetin önümüzdeki yıl piyasaya çıkacağı ise alınan bilgiler arasında. Çıkacak hizmetin akıllı telefonlarda mı yoksa bilgisayar ya da akıllı televizyonlarda mı olacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.