Moda ve Trend Ajansı Promostly'ın Sanat Yönetmeni Türkiye'de

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Mücevher Tasarım Yarışması’na başvurular başlıyor.

Yarışmanın 8 Ekim’de İstanbul Jewelry Show’da gerçekleşecek tanıtım etkinliğinde, dünyaca ünlü sanat yönetmeni Sebastien Renault, tasarımcılara ‘Next Horizon Trend Eğitimi’ verecek.  

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) tarafından bu yıl 13’üncü kez düzenlenen Mücevher Tasarım Yarışması’na başvurular başlıyor. MİB’in yaratıcı ve özgün tasarımların katma değer kazanmasını teşvik etmek, ihracat değeri sağlayarak sektöre ve ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla düzenlediği Mücevher Tasarım Yarışması, bu yıl ‘Next Horizon’ temasıyla gerçekleştirilecek.

8 Ekim’de İstanbul Jewelry Show kapsamında İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak tanıtım etkinliğinde, dünyaca ünlü uluslararası moda ve trend ajansı Promostly’ın sanat yönetmeni Sebastien Renault konuk edilecek. Mücevher tasarımcılarını saat 15.00’te buluşturacak olan etkinlikte, Sebastien Renault yarışmanın temasına uygun olarak geleceğin trendi üzerine eğitim verecek. Next Horizon trend eğitimi, temayı içselleştirebilecek yaratıcı, yenilikçi tasarımları bu seneki mücevher tasarım yarışmasına davet niteliği taşıyor.

13. Mücevher Tasarım Yarışması kapsamında, mücevherlerin yenilikçi ustaların ellerinde yenilenerek geçmişten günümüze geldiği fikrinden yola çıkılarak, tasarımcılardan ufka bakmaları ve bir sonraki çağı görmeleri isteniyor. Tasarımcılar, bundan 100 yıl sonrasında nasıl bir mücevher dünyası hayal ettiklerini mücevherlerine yansıtacak. Geleceğin fütüristik dünyasını en iyi şekilde tasarımına yansıtan tasarım birinci seçilecek. Birincilik ödülü kazanan tasarımcının mücevheri ise NFT’ye dönüştürülecek. 14 Ekim’de başlayan başvuru dönemi 23 Aralık’a kadar sürecek.