eib genel kurul

82 yıllık EİB tarihinde Mobilya sektöründen seçilen ilk Başkan Ali Fuat Gürle oldu

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ali Fuat Gürle seçildi. 

Ege İhracatçı Birlikleri’nde toplanan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Genel Kurulu tek listeli seçimde, Ali Fuat Gürle’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu liste 72 oyun tamamını aldı. 

Divan Başkanı Mehmet Feridun Yeşilyurt olurken, Divan Katipliğini Mustafa Yurteri ve Zekeriye Hazırbulan üstlendi. 

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Ali Fuat Gürle, seçim sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin devam eden projelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. 

“Devam eden projeler yanında yeni projelerimiz de var” diyen Gürle, “Pazar araştırmaları yapmayı, İzmir MODEKO Fuarını uluslararası seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatın gelişimiyle alakalı seminerler ve eğitimler vereceğiz. 2018-2022 döneminde, mobilya sektörünü ön plana çıkardık; 2022-2026 döneminde de kağıt ve orman ürünlerini, baharatı ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Yeni hedef 2022-2026 döneminde birliğimizin ihracatını 1 milyar doların üzerine çıkarmak” dedi.

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nde 2018-22 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Cahit Doğan Yağcı, genel kurulda yaptığı konuşmada birliğin son 4 yılda ihracatının yüzde 30’luk artışla 790 milyon dolara çıkardığını, bu dönemde mobilya sektörünün ihracatının yüzde 130 artışla 230 milyon dolara ulaştığını ve rekor kırdığını dile getirdi. 

Birliğin ihracat artışının önümüzdeki dönemde de artış göstereceğini aktaran Yağcı, “Mobilya sektörünün ihracat artış hızının devam edeceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde Mobilya sektörünün ayrı birlik olması gündeme gelebilir. Odundışı orman ürünleri sektörü katma değerli ihracat yapıyor. Yeni dikim alanlarıyla üretimimizi artırmalı ve yeni rakip ülkelerin doğmasının önüne geçmeliyiz. Kağıt sektöründe de selüloz üretimimizi artırarak sektörün ithalata bağımlılığını azalttığımız takdirde kağıt ihracatımızda yükselebilir” şeklinde konuştu. 

Nobel ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Amerika’da öğrenciler için kurduğu vakfın mutfağını yapan Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi Özge Ertuğrul Parlas’a, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ve Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Geçmiş Dönem Başkanı Cahit Doğan Yağcı teşekkür plaketi verdi.

Ali Fuat Gürle kimdir?

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Ali Fuat Gürle 1961 yılında İzmir Kemalpaşa’da dünyaya geldi. 

MELTEM BEBEK VE GENÇ MOBİLYA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olarak iş hayatını sürdüren Ali Fuat Gürle, mobilya sektörüne 1975 yılında gündüzleri çalışarak, geceleri okuyarak başladı. 

1985 yılında koltuk imalatı yaparak kendi işini kuran Ali Fuat Gürle, 2011 yılında MELTEM BEBEK VE GENÇ MOBİLYA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ’ni kurdu. 

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin 82 yıllık tarihinde mobilya sektöründen seçilen ilk Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Fuat Gürle, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Mobilya Sektör Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyor. 

2015 yılında Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Ali Fuat Gürle, 2016 yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardmcısı seçildi. 2018 yılında Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına tekrar seçilen Ali Fuat Gürle, 14 Nisan 2022 tarihinde Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Gürle evli ve iki çocuk babası.

EGE MOBİLYA KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI 

MELTEM BEBEK VE GENÇ MOBİLYA SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ   ALİ FUAT GÜRLE

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

DECOSİT MOBİLYA İTHALAT İHRACAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİHİKMET GÜNGÖR
DEFNE DIŞ TİCARET VE TARIM ÜRÜNLERİ A.Ş.NURETTİN TARAKÇIOĞLU
SANDALYECİ DAYANIKLI TÜKETİM MAL.  MOBİLYA SANAYİ VE TİC. A.Ş. ŞEYMA BAŞTERZİ
KÜTAŞ TARIM ÜRÜNLERİ DIŞ TİCARET VE SANAYİ A.Ş.KAZIM GÜREL
MEGA YATAK MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİENGİN ÇAKMAK
YAŞAR DIŞ TİC.A.ŞCÜNEYT BAŞBAKKAL
ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİFERİT KORA
PIERLOTI MOBİLYA DEKORASYON İTHALAT İHRACAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.SELİM ÖZALP
VİZYON BÜRO MOBİLYA İNŞ.VE TUR SAN.TİC.LTD.ŞTİRAMİS CÜNEYT ŞENEL
TÜRER TARIM VE ORMAN ÜRÜNLERİ İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. CELİL ÖNDER TÜRER

DENETİM KURULU LİSTESİ 

ERMİŞ MOBİLYA MALZEMELERİ TİC. VE SAN.A.Ş.ÖZGE ERTUĞRUL PARLAS
İMRAN YÜKİMRAN YÜK
ANANAS MOBİLYA DEKOR. MİMARLIK END. TASARIM SAN. VE TİC. A.Ş.ÇAĞDAŞ CANTÜRK