Coca-Cola Kutularında Pozitif Değişim Hareketi

Yaşadığımız yılı göz önüne aldığımızda, daha iyi bir gelecek için kişisel pozitiflik, nezaket ve iyi niyet taahhütlerini paylaşmak için bundan daha iyi bir zaman gerçekten olamaz. Coca-Cola da böyle düşünmüş olacak ki; yılı daha güzel bir şekilde sonlandırabilmek için ikonik kırmızı teneke kutularında değişikliğe gitti.

2021yılı için herkesin kendine verdiği sözlerden ilham alan Coca Cola, Open To Better isimli kampanyasıyla, kırmızı teneke kutularına insanların diledikleri gibi doldurabilecekleri şekilde boş cümleler yazdı. İnsanlardan büyük veya küçük farketmeksizin, anlamlı eylem taahhütleri anlamına gelen mesaj önerileri isteyen Coca Cola, ayrıca bir de yarışma düzenledi ve insanların kendi taahhütlerini paylaşmaları istedi.

Daha iyi bir gelecek için kişisel çözüm önerilerini isteyen içecek devi, kişilerden en az 3 en fazla da 5 farklı cümle istiyor. Coca-Cola ve jüri üyeleri tarafından seçilen cümleler Coca-Cola’nın sosyal, dijital ve daha geniş pazarlama kampanyalarında kullanılacak ve tasarımları seçilen içerik oluşturucular parça başına 3.340 dolar kazanacaklar.

4 Ocak 2021 yılında kadar başvuru yapılabilecek olan yarışmanın jüri üyeleri; yaratıcılık (%30), özgünlük (%30) ve genel anlayış kriterlerini temel alarak 5 parça mesaj seçecek ve sonuçlar 27 Ocak 2021’de açıklanacak.