M&Ms’in Mesaj İçerikli Paketleri Spotify Entegresi İle Geri Döndü

Birbirinden farklı markaların Spotify ile entegre kampanyaları gün geçtikçe artmaya başladı. Geçtiğimiz ay sizlere, İtalyan makarna markası Barilla‘nın, pişme süreleri birbirinden farklı makarna türleri için pişirme sürelerine eşit olan bir Spotify çalma listesi koleksiyonu hazırladığından bahsetmiştik.

Hatta geçen yıl kozmetik devi Estée Lauder de, dinleyicilerin Spotify dinleme geçmişine dayalı olarak gece cilt bakım ritüellerine eşlik edecek çalma listeleri oluşturmuştu. Şimdi de bu trende bir marka daha eklendi: M&M’s.

Mars Wrigley şeker markası M&M’s, Spotify ses akışı platformu ile entegre olacak şekilde, mesaj içerikli paketlerini sınırlı süreli geri getirdi. M&Ms’in yeni mesaj içeren paketlerinde basılı bir mesaj ve Spotify çalma listesi açan özel bir kod bulunuyor. Yeni paketleme Spotify çalma listeleriyle eşleştirilerek, müşterilere şimdiye kadarki en sürükleyici atıştırmalık deneyimini yaşatmayı hedefliyor.

28 farklı mesaj içeriği sunan yeni M&M’s paketleri, mizahi bir dil kullanıyor.  Örneğin “İş yapıyormuş gibi yaparak harika bir gün geçirin” gibi mizahi bir ifadeyle, kendinizi patron gibi hissedeceğiniz bir Spotify çalma listesi hazırlanıyor. Başka bir örnek olarak “Slay Girl” yazan bir paket tarandığında güçlü kadın sanatçıların şarkılarının bir listesi açılıyor. Sütlü çikolata, karamel, fıstık ve fıstık ezmesi olarak dört farklı çeşitte sunulan 28 farklı mesaj içerikli paketlerde aynı zamanda günümüzün en büyük gerçeği pandemi ve sosyal mesafe ile ilgili de mizahi cümleler de bulunuyor.

Mars Wrigley kıdemli marka direktörü Allison Miazga-Bedrick yeni paketlemeler ile ilgili yaptığı açıklamada; M&Ms‘in mesaj paketlerini müziği dahil etmenin, hayranların gerçek benliklerini paylaşmalarına ve başkalarıyla bağlantı kurmalarına yardımcı olmanın yeni bir yolu olarak gördüğünü ve bunun daha fazla gülümsemeye yol açtığını dile getirdi. Son olarak M&Ms’in mesaj içerikli yeni paketleri hem mağazalarda ve çevrimiçi olarak satın alınabilecek.