n11.com’da Üst Düzey Atama

Türkiye’nin öncü e-ticaret platformu  n11.com’da  CEO görevi Yu-Shik Kim’in oldu. Uzun yıllardır  n11.com’da Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Yu-Shik Kim, yeni görevine 1 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlayacak.

n11.com ailesinin önemli bir parçası olan, n11.com kurucu isimlerinden Yu-Shik Kim, n11.com’da vizyon, strateji, temel performans göstergesi, yönetim altyapılarının geliştirilmesinde önemli rol aldı.

Kim, n11.com’u müşterilerin günlük yaşamlarında sürekli kullandıkları ve yaşam asistanı olarak gördükleri bir platform haline getirmeyi hedefliyor. n11.com’un “hayat sana gelir” sloganını gerçek hayata entegre etmek istediğini vurgulayan Kim, n11.com’un müşterileri için vazgeçilmez olmasını istediğini belirtiyor.

Kore’de bulunan Yonsei Üniversitesi’nde İşletme Lisansını tamamlayan Yu-Shik Kim ardından Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda İşletme Yüksek Lisansı (MBA) programını tamamladı.  Kim, 1995-1998 yılları arasında Seul Kore’de bulunan Samsung’ta ihracat stratejileri geliştirmek üzere çalışmaya başladı. 2000 – 2005 yılları arasında bir Deloitte şirketi olan Monitor Grup’ta Yönetim Danışmanı olarak çalıştı. 2005 – 2008 yıllarında Yeni İş Geliştirme ve İnovasyon Direktörü olarak SK Telecom’da görev aldı. 2009 yılında SK Grup şirketinin medya iştiraki SK Broadband’de Başkan Yardımcısı olarak Pazarlama, Kurumsal Strateji ve Medya Stratejisi görevlerinden sorumlu oldu. 2010 yılında yine Başkan Yardımcısı olarak Küresel Stratejik Ortaklık ve Yeni İş Geliştirme pozisyonuna atandı. 2012 yılından bu yana ise n11.com’da görev yapan Kim aynı zamanda 2017 yılında SK Group Kıdemli Başkan Yardımcılığına terfi etti.