Arzum’un İlk Dijital Çalışanı: “RobotAR”

Küçük ev aletleri sektörünün markalarından biri olan Arzum, çalışanlarının da hayatlarını kolaylaştıracak bir dijital yeniliğe imza attı. Kadrosuna ilk dijital çalışan ‘RobotAR’ı katan marka, günlük işleri kolaylaştırarak ve görevleri öğreterek çalışanların yükünü hafifletecek.

Akıllı dijital çalışan RobotAR, yönetime yapılan finansal raporlamaları çalışanlar yerine farklı kaynaklardan veriler toplayıp bunları birleştirip anlamlı bir hale getirip gönderiyor. Buna ek olarak ithalat sürecimizin takibi ve raporlanmasında da RobotAR aktif olarak görev alıyor. Bu sırada paylaşılan klasörlerdeki dosyalardan, internetteki farklı kaynaklardan,  ERP  sistemden ve birçok farklı kaynaktan veriler alıp bunları birleştirip kolaylıkla ve hızlı bir şekilde raporlama yapabiliyor.

Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif Emre Ünal: “Arzum’un kurumsal kültürü ve verimliliği için bilgi teknolojileri ve dijital dönüşüm anlamında yapılan çalışmalar büyük önem taşımakta. RobotAR projemiz de bizim en önem verdiğimiz projelerimizden bir tanesi oldu. Arzum bünyesine kattığımız dijital çalışan RobotAR ile dijital dönüşümde büyük bir adım atmış olduk. Her türlü bilgiyi öğretebileceğimiz RobotAR çalışanlarımız adına büyük kolaylık sağlayacağına inanıyoruz. Bu bir başlangıç ve her yeni günde RobotAR’ın süreçlerimize pozitif katkısını görmeye devam edeceğiz” dedi.