Lays’ten 10 Dile Çevrilen Deepfake Lionel Messi Mesajları

Lay’s, yapay zeka destekli yeni bir aktivasyon aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki futbol hayranlarını Lionel Messi ile buluşturmaya hazırlanıyor. Artık Efsanevi Arjantinli futbol yıldızı Lionel Messi’den bir video mesaj almak, yeni açılan web sitesi ile mümkün.

Sitenin teknolojisi, yıldız sporcunun dudaklarının hareketlerini yönetiyor ve ardından hareketleri gerçek zamanlı olarak seslendirme sesiyle senkronize ederek Messi’yi gerçekten konuşuyormuş gibi görünmesini sağlıyor. Yapay zeka destekli site binlerce ismi, binlerce kelimeyi İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Türkçe de dahil olmak üzere tam 10 farklı dilde işleyebiliyor. Atıştırmalık markasının geçen ay piyasaya sürülen küresel UEFA Şampiyonlar Ligi kampanyasının bir parçası olarak düzenlediği bu web sitesi konsepti deepfake ile daha neler yapılabileceğini bize bir kez daha gösteriyor.

Deepfake teknolojisini işleyen teknoloji şirketi Synthesia ile ortaklık kuran Lay’s, sitede kullanıcılara eğlenceli şeyleri arkadaşlarına ve ailelerine gönderebilecekleri birçok seçenek sunmak için sisteme 6,000 isim ve yüzlerce farklı varyasyon yükledi. Synthesia CFO’su Steffen Tjerrild, yeni proje ile ilgili heyecanını dile getirirken dünyanın ilk kişiselleştirilmiş yapay zeka destekli video deneyimini sunduklarını söyledi.

Tjerrild ayrıca birden çok dilde benzersiz video varyasyonları oluşturmak için Synthesia API’den yararlanarak herkesin gerçek zamanlı etkileşime girebileceği basit bir kullanıcı deneyimi oluşturduklarını ve Lay’s gibi cesur markalarla ortaklık yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Daha önce de David Beckham’ın da deepfake videosunu yapan Synthesia ile ortaklık kuran Lays’in deepfake çabası markaların özellikle pandemi döneminde kurtarıcı çözüm olabiliyor. Son olarak siz de dilerseniz siz de web sitesini ziyaret ederek, kendi Messi mesajınızı oluşturabilirsiniz.