Adidas, Yeni Ayakkabısının Yenilebilir Versiyonunu Yaptırdı

Son aylarda sosyal medyada sebze, meyve, eşya vb. şeylere gerçekleri kadar benzeyen özel yapım pastaların resimleri ve videoları dolanmaya başladı. “Her Şey Pasta” (Everything Is Cake) adı verilen bu internet mimi, hala devam ediyor ve üstüne üstlük markalar da buna dahil olmaya başladı. Bu konuda ilk adımı atan küresel marka ise Adidas oldu.

Adidas, yeni spor ayakkabı modeli ZX 2K Boost’u tanıtmak için yeni spor ayakkabısının birebir boyutta pastalarını yaptırdı. Spor ayakkabı şeklindeki pastaları yapan ise özel yapım pastalar konusunda uzman olan Sugar Street Studios adlı pasta tasarım stüdyosuydu.

Bununla birlikte spor giyim devi, halkla ilişkiler ajansı W Communications tarafından hazırlanan bu kampanya kapsamında Birleşik Krallık merkezli yemek teslimat servisi Deliveroo ile de iş birliği yaptı.

26 Ağustos öğleden sonra, Londra’nın Whitechapel bölgesinde yaşayan Deliveroo müşterileri, Deliveroo mobil uygulaması aracılığıyla Adidas’ın yeni spor ayakkabısı ZX 2K Boost’u ve onun pastasını kazanmak için yarışabilecekler.