Galata Business Angels, Insider’dan ikinci çıkışını 527 kat çarpanla tamamlayarak bir ilke imza attı

Geçtiğimiz Haziran ayı başında Riverwood  ve  Sequoia liderliğinde yatırım turunu kapatan Insider‘ın yatırımcıları arasında yer alan Galata Business Angels üyeleri, hisselerinin bir kısmını Insider’ın yeni yatırımcılarına sattı.

Bu satışa katılan GBA yatırımcıları sattıkları hisselerden TL bazında ise 527 çarpanla geri dönüş elde ettiler. Hatırlatmak gerekirse GBA 2012 yılında Insider’a 215 bin dolar yatırım yapmıştı.

Kurulduğu günden beri baş döndüren bir performans gösteren Insider’ın 32 milyon dolarlık son yatırım turuna Sequoia Capital, Riverwood Capital, Endeavor Catalyst ve Wamda Capital katılmıştı.

Bu turu takiben gelen Galata Business Angels exit haberi, sonradan gelen fonlara hisse satışıyla melek yatırımcıların exit için bekleme sürelerinin kısalabildiğinin önemli bir kanıtı.

Transferlerin tamamlandığı süreçte GBA yatırımcıları TL bazında bakıldığında ise 527 kat çarpanla çıkış yapmış oldular. Bu exitin hem GBA hem de Türk girişimcilik ekosistemi için rekor seviyesinde olduğu belirtelim.

Söz konusu çıkışın melek yatırım ağı Galata Business Angels’ın ikinci çıkışı olduğunu da ekleyelim. Daha önceki exit haberi yine Insider yatırımından Mart 2018 yılında gelmişti.