Kuliss.co: İstediğiniz yere güzellik ve bakım hizmetlerini getiren yerli girişim

Kuliss.co, güzellik ve bakım hizmetlerini (manikür, pedikür, kalıcı makyaj, makyaj, cilt bakımı vb.) müşterilerinin dilediği lokasyona (ev, ofis) kendine bağlı çalışan güzellik uzmanları aracılığıyla götüren bir girişimdir.

Naz İncesu ve Umur Doruk Kaşoğlu tarafından Ağustos 2019’da İstanbul’da kurulan girişim; salon hizmetlerinin, kalabalıklara karışmadan, trafikte zaman kaybetmeden, iş yoğunluğu içinde ertelenmeden istenilen lokasyonda alınabilmesine imkan tanıyor. Son zamanlarda pandemi süreci ile de evden çıkmadan hijyenik ve konforlu bir bakım hizmeti sunması ile her geçen gün yeni kullanıcılar edinen bir platformdur. Kuliss.co bünyesinde çalışan uzmanlar birkaç aşama ve birebir görüşmeler sonucunda sisteme dahil edilen, alanlarında eğitimli ve oldukça deneyimli uzmanlardır.

Kurucu ortan Naz İncesu, tam olarak hangi sorunu çözdükleriyle ilgili: “Şehir hayatı, zamansızlık ve iş yoğunluğu içinde güzellik ve bakım ritüellerini erteleyen veya iptal etmek zorunda kalan kullanıcılara evlerinin, ofislerinin konforunda bakım hizmetleri alma imkanı tanımaktayız. Kullanıcılarımızın özellikle korona sürecinde de kalabalıklara karışmadan, kuaföre veya güzellik salonlarına gitmeye gerek kalmadan çok daha hijyenik çok daha konforlu bakım hizmeti almalarına olanak sağlıyoruz.” dedi.

Konuyla ilgili Naz: “Kuliss.co’nun profesyonel makyaj ve bakım ekibi deneyimli, sektörel bilgi ve becerilere sahip, yetenekli ve iletişim gücü yüksek uzmanlardan oluşmaktadır. Meslek standartlarına uygun sertifikaların yanı sıra alaylı olarak nitelendirebileceğimiz, uzun yıllar bu sektörde deneyimi olan profesyoneller tercih edilmektedir. Makyaj ve bakım uzmanları, Kulissco yönetimi tarafından birebir görüşmeler ve hizmet denemeleri yapılarak özenle sisteme dahil edilmektedirler. Profesyonellerimiz her markadan birçok çeşit ürünü kullanmaktadırlar. Marka anlaşmaları ile kozmetik firmalarının ürünleri profesyonellerimize hediye edilmekte böylece hem profesyonellerimize ürün desteği sağlanmakta hem de yeni ürünler denemelerine destek olunarak marka ve ürün skalasının genişletilmesi amaçlanmaktadır. Manikür/pedikür gibi hijyenin daha da ön planda olduğu hizmetlerimiz için ise tek kullanımlık ürünler ve setler kullanılmakta ve ürün tedariği Kulissco yönetimince yapılmaktadır. Her profesyonelimizin aynı ürünleri kullanması sağlanarak hizmet standardı ve kalitesi her müşterimiz için aynı ve eşit hale getirilmektedir. Pazaryeri uygulamaları içinde standart ürün kullanımına sahip tek platform Kulissco ‘dur.

Web sitemizi ziyaret eden kullanıcılar randevu alma aşamasında ücret ve detaylarını açıkça görebildikleri hizmetlerimizi sepete ekleyerek bilgilerini girer ve online ödeme yaparak hizmet satın alma işini sonlandırırlar. Hizmet ücretleri kişiye, işletmeye veya lokasyona göre değişmez, verilecek hizmete göre yapılmış̧ piyasa fiyat araştırmaları ve meslek standart-larına uygun olarak Kulissco yönetimi tarafından belirlenir. Bu özelliği ile Kulissco uzmana, lokasyona göre fiyat değişimi ve farklı uygulamalar olmadan hızlı, pratik ve standart bir hizmet anlayışını ön plana çıkarır. Kulissco’nun henüz web sitesi dışında bir mobil uygulaması yoktur. Uygulama üzerinden full otomasyon yerine kullanıcılarıyla birebir iletişimi ön plana çıkaran ve büyüme yolunda kullanıcıları ve uzmanları ile işbirliği içinde olan bir markadır. Kullanıcılarının farklı kanallar üzerinden kolayca iletişim kurabileceği Kulissco, müşteri deneyimi ve ulaşılabilirlik hususunda etkili olma ve kullanıcılarına maksimum güveni ve hızı verme amacındadır.” dedi.

Kuliss.co’nun kullanımı

Kuliss.co web sitesi üzerinden kolayca online randevu alarak online ödeme yapabilen kullanıcılar manikür, pedikür, makyaj, kalıcı makyaj gibi farklı birçok hizmeti alma imkanına sahiptirler. Müşteriler, diledikleri hizmeti, günü ve saati seçerek hızlıca ve en pratik şekilde web sitesi üzerinden randevu alabiliyor. Kuliss.co güzellik ve bakım profesyonelleri şimdilik müşteri tarafında seçilememekte, müşterilerin tercih ettikleri hizmet ve lokasyona göre sistem üzerinden otomatik olarak atanmaktadır. Şehir hayatı ve yoğunluğu içinde profesyonellerin yolda zaman kaybetmeden en kolay ve en pratik şekilde müşterilere ulaşmaları hedefleniyor. Bunlara ek olarak randevu alma aşamasında kullanıcılar tercih ettikleri hizmetle ilgili diledikleri detay ve isteği not olarak ekleyebiliyor ve bu sayede hizmeti kişiselleştirebiliyor.

Kuliss.co’nun hedefleri

Konuyla ilgili açıklama yapan kurucu ortak Doruk: “Kuliss.co’nun ana amacı, salon hizmetlerini kullanıcılarının kapısına götürmek ve onlara maksimum konforu ve kaliteli hizmeti bulundukları lokasyonda sağlamaktır. Dünya’da gelişmekte olan mobil teknolojiler ile kullanıcıların kişisel bakım deneyimlerinin kalitesini arttırmayı hedefleyen “on demand beauty” konseptinin Türkiye pazarındaki en başarılı uygulayıcısı olmak asıl hedefidir. Kulissco şimdilik sadece İstanbul’da hizmet vermektedir. Ancak en yakın sürede diğer şehirlere açılma ve tüm Türkiye genelinde kullanıcılarına hizmet ulaştırma amacındadır. Global pazarlara açılmadan önce tüm Türkiye genelinde en başarılı bakım hizmet sağlayıcısı olmak ana gayelerindendir.” dedi.