DİMES Smoothie Kampanyası Reklam Filmiyle Başladı

Dimes’in iki farklı lezzetle tüketicilere sunduğu yeni ürünü Smoothie için hazırladığı lansman kampanyası, reklam filmiyle başladı. Yoğun meyve tadıyla gelen enerjiye vurgu yapılan kampanya, hayatın içinden renkli, eğlenceli, dinamik anların pozitif hissiyle enerji vermeyi hedefliyor. Kampanyanın ilk adımı olan reklam filmi, dijital platformların yanı sıra televizyonda da yayınlanacak.

DİMES’in tüketicisiyle her zaman arkadaşça, samimi bir ilişki kurduğunu söyleyen Burcu Karadayı Gülşen, reklam filmiyle ilgili şunları aktardı: “Smoothie ürünümüzü geliştirirken ve konumlamasını hazırlarken, tüketicilerle araştırmalar gerçekleştirdik. Bu araştırmalara göre, tüketiciler Smoothie’yi yoğun hayat tempolarında enerji ihtiyaçlarını karşılamak için tüketiyor. Biz de kampanyamızı bu çerçevede hazırladık. Tamamen meyveden gelen yoğun kıvamının ve lezzetinin verdiği keyifle, yoğun hayatlara enerji katan DİMES Smoothie, tüketicisine yoğun enerjili bir kampanya ile merhaba diyor. Yepyeni ürünümüz ve reklam filmimize ek olarak dijital projelerimizle desteklediğimiz kampanyamızla Smoothie kategorisinde rakipsiz olmayı, iletişim yatırımlarımız ve yeni varyantlarımızla kategoriyi büyütmeyi; bu kategorinin portföyümüzdeki yerini arttırmayı hedefliyoruz. Smoothie kategorisi için Türkiye’de TV reklam yatırımı yapan ilk markayız. Reklam filmimiz, dijital platformların yanı sıra televizyonda da tüm ana kanallarda yayınlanacak.”

Kampanyanın ilk adımı olan ve Reklamania Creative imzası taşıyan reklam filmi, meyvelerin yoğun kıvamı ve tadıyla meyve yeme hazzı veren, meyvenin kendisine en yakın ürünlerden olan DİMES Smoothie’nin verdiği enerji ve keyif hissini, kendine özgü anlatım diliyle ekranlara taşıyor.

Meyvenin kendisinden gelen DİMES renkleri kullanılarak hazırlanan DİMES Smoothie reklam filminde, yoğun meyve tadıyla gelen enerjiye vurgu yapıldığını söyleyen  Reklamania Creative Ajans Başkanı Yalkın Yel“DİMES Smoothie hedef kitlesi 15-35 yaş arası genç ve genç yetişkinlerin, en çok kullandıkları sosyal medya platformu olan Instagram’ın kullanım ve paylaşımlarından ilham aldı. Doğru iç görü, hedef kitlenin yaşadığı hayatın şartları, dinamiği ve ruhu bizim onlarla doğru bağ kurmamızı sağlıyor. Reklam filmimizde, gençlerin yoğun tempoda geçen hayatlarının aslında çok keyifli olduğunu vurguladık. Bu yoğun anlara eşlik eden Smoothie, onların alışkanlıklarına ve tarzlarına da eşlik edebilmeliydi. Bu sebeple gençlerin storylerinde kullanmaktan çok keyif aldıkları GIF ve emojilere biz de görsellerimizde yer verdik. Renkli, eğlenceli, dinamik anların pozitif hissiyle enerji katmayı amaçladığımız filmimizin müziği de bu atmosferi ve ana mesajımızı destekler nitelikte çalışıldı.” dedi.