İş dünyası ve pazarlama iletişimi odaklı haftalık bülten: Haylayt

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de süreli bülten formatına ilgi giderek artıyor. Sadelik, zaman tasarrufu, okunabilirlik, minimum cümleyle maksimum bilgi aktarımı, e-posta adresiyle kolay abonelik gibi avantajlar bu ilgi artışında pay sahibi.

Okur ilgisi, teknoloji devlerinin ve yatırımcıların ilgisini de beraberinde getiriyor elbette. Yakın süreçte yapılan yatırım ve satın almaların yanı sıra Twitter “Revue” adlı bülten yayınlama platformunu satın aldı ve onu daha da geliştirmek üzere yatırımlar yapacağının sinyalini verdi.

Haftalık yönetici özeti

Bülten formatının ülkemizdeki yeni örneklerinden biri de iş dünyası ve pazarlama iletişimi odaklı hazırlanan: Haylayt.

Teknoloji, marka, medya, eğlence, girişimcilik, e-ticaret gibi konulara da değinen bülteni bir nevi ‘yönetici özeti’ olarak tanımlamak mümkün. Hafta boyunca yaşanan gelişmelerin yanı sıra araştırma, rapor, video, röportaj, sosyal medya paylaşımı gibi yüzlerce kaynaktan süzülen içerikler doğru kürasyonla yeniden işleniyor ve hafta sonu abonelerin e-posta adreslerine ücretsiz gönderiliyor.

Sınırlı zamanı verimli kullanmak

Hepimiz hafta boyunca çok yoğun çalışıyoruz ve kendi ilgi alanlarımıza dair gelişmeleri yeterince takip edemiyoruz. Her şeyin çok hızlı değişebildiği günümüzde gündemi kaçırma lüksüne ise maalesef sahip değiliz.

Maksimum bilgiyi basitçe ve yormadan aktaran Haylayt, derinlemesine bilgi için de içeriklerin kaynağına yönlendirme yapıyor. 2019 sonunda yayın hayatına başlayan bültenin en büyük iddiası da okurun sınırlı zamanını verimli kullanmak.

Her gün iletişim kanallarından akıp giden yüzlerce içerik arasında öne çıkanların altını çizen bülten; araştırma, rapor ve öngörülerden yaptığı derlemelerle de yakın geleceğe ışık tutmaya çalışıyor.

Haylayt’ta ayrıca yeni yatırım alan girişimler, yönetim katındaki atama ve transferler, marka ve ajanslar arasındaki yeni işbirlikleri gibi güncel hareketleri de bulmak mümkün.

Bültenin son sayısını bu bağlantıdan inceleyebilir, e-posta adresinizi bırakarak ücretsiz abone olabilirsiniz. Haylayt’ın e-posta adresiniz dışında isim veya kurum bilgisi istemediğini, e-posta adresinizi de başka herhangi bir amaçla kullanmadığını da ekleyelim.