Hyundai Bayisi, Sahipsiz Köpeği İşe Aldı

Geçtiğimiz mayıs ayında, Brezilya’da bulunan bir Hyundai Prime galerisindeki bir personel, aynı yavru köpeğin sürekli olarak galerinin etrafında dolaştığını fark etti. İlk başta bunun geçici bir durum olduğunu düşündüler, ancak bu yavrunun oradan ayrılmaya hiç niyeti yoktu.

Bunun üzerine Hyundai Prime galerisi bu başıboş yavru köpeği sahiplendi ve ona Tucson Prime adını verdi. Hatta ona bir kimlik kartı bile verdiler. Hyundai Prime bayisinde çalışanlar, ilk başta sadece köpeğe sığınak sağlamayı amaçladıklarını söylediler; ancak belirttiklerine göre, müşterileri selamlama ve onlarla etkileşim kurma becerisi ona bir terfi kazandırdı.

Köpeği mayıs ayında sahiplenmiş olsalar da hikaye, Hyundai Brezilya’nın Instagram hesabında Tucson Prime’ın resimlerini paylaşılmasının hemen ardından, bu hafta başlarında internette yayılmaya başladı.

Galeri müdürü Emerson Mariano, medya kuruluşu Top Motors Brezilya’ya verdiği demeçte, Tucson Prime’ın mağazadaki müşteri hizmetlerine yönelik geri bildirimlerin son derece olumlu olduğunu ve köpeğin “çok ilgili ve uysal doğası” sayesinde kuruluşlarındaki ortamın iyileştiğini ifade etti. Hatta Mariano, pek çok müşterinin sadece köpeğe selam vermek ve ona hediyeler vermek için bir araba satın aldıktan sonra bile mağazaya geldiklerini söyledi.

Mariano köpeğin sahipsiz olmasına çok üzüldüğü yağmurlu bir gecede, onu içeri almaya karar vermiş ve daha sonrasında ona yiyecek ve su vermiş. Ardından Mariano anında köpeğe bağlanmış ve kurula Tucson’u bir maskot olarak sahiplenmelerini önermiş. Ve bunun üzerine galeri, köpeği sahiplenmiş.

Tüm bunların yanı sıra Tucson Prime, sadece galerideki ekibin bir parçası olmakla kalmayacak gibi görünüyor. Zira belirtilene göre, kendisinin Hyundai için ulusal bir reklam kampanyasında rol alması bekleniyor.

Bu arada Tucson Prime’ın kendisine ait bir Instagram hesabı bile bulunuyor. Buraya tıklayarak kendisinin Instagram hesabına göz atabilirsiniz.