HİLTON DALAMAN’A SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM SERTİFİKASI

Sürdürülebilir bir dünya için her bireyin her işletmenin sorumluluğu olduğuna inanan ve bu konuda yatırımlarına uzun yıllardır devam Hilton Dalaman “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı aldı.  

 Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından yürürlüğe alınan Sürdürülebilir  (Yeşil) Turizm Programı doğrultusunda 07-08 Kasım 2022 tarihinde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas firması tarafından gerçekleştirilen denetimi başarıyla tamamlayan ve tüm kriterleri yerine getiren Hilton Dalaman  “Sürdürülebilir Turizm sertifikası”nı 3. seviyede almaya hak kazandı.

 Uzun yıllardır bünyesinde kâğıt, cam ve plastik ürünlerin ayrışımını yaparak atık ayrışım projesine destek veren Hilton Dalaman, 2019 yılında gerçekleştirdiği yatırımla “Sıfır Atık Projesi”ni hayata geçirdi ve otelde üretilen yemek atıklarını, 48 saat içerisinde organik gübreye dönüştüren bir tesis kurdu. Sürdürülebilir tarımsal üretim ve gıda güvencesine bakış açısını sosyal bir sorumluluk olarak gören Hilton Dalaman, “tarladan sofraya, sofradan tarlaya” bakış açısıyla hareket ediyor.  Kendi bahçesinde ürettiği taze sebze ve meyveler otelin büfesinde misafirlerine sunuluyor.