Uzun yıllardır gayrimenkul sektöründe olan uzman broker Özlem ÇİFTÇİ SAKACI ile sektörle ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  • Uzun yıllardır Gayrimenkul sektöründe olduğunuzu biliyoruz, bu sektöre başlangıcınızı birde sizden öğrenmek istiyoruz.

14 yıl Coca-Cola ‘da Finans departmanında çalıştım.

Bir beyaz yakalı olarak sektöründe dünya devi bir şirkette çalışmak  kazanç ve prestij olarak kendinizi çok iyi hissettirebiliyor. İşinizi yaptığınız ve müdürünüzün hedeflerini tam tutturduğunuz da güvenilir ve garantili bir işiniz olur. Fakat bununla beraber uzun çalışma saatleri, mesailer ve seyahatler İKİZ çocukları olan bir anne için yeterince yorucu olabiliyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı özel hayatımda ve iş hayatımda mental yorgunluk oluşmaya başladı. İşinizle ilgili inancınızı kaybetmeye başladığınız an üretgenliğiniz azalır. Ben bunu yaşamak istemediğim için, kurumsal beyaz yakalı çalışan  hayatıma son verdim.

Yeni işimde mutlaka çocuklarımın yanında daha fazla olabilmeli,

Kendi kariyerime ilişkin mesai saatlerimi, hedeflerimi ve kazancımı kendim belirlemeli ve daha da önemlisi emeğimin karşılığı kadar kazanabilmeliydim. Tüm bu beklentilerimin sonucunda 2008 yılında Gayrimenkul sektörüne  kurumsal kimlik kazandıran Remax markası ile kendi işimi yapmaya başladım.

  • Gayrimenkul sektörünü kendi pencerenizden değerlendirebilir misiniz?

Yaşayan sokaklar, yaşayan şehirler yaşayan semtler vardır. Benim için gayrimenkul yaşayan bir meslek. Dünyanın her yerinde yapabilir, Dünyada ki herkes ile gayrimenkul hakkında mutlaka bir şeyler konuşabilirsiniz. Gayrimenkul herkesin ilgilisi, fikri veya ihtiyacı olan konulardan biridir. iletişim kurmak, her gün yeni insanlar ile tanışmak ve onların hayatlarına dokunabilmek, yeni yaşam alanlarını seçerken yönlendirmek ve  onların yatırım danışmanlığını yapabilmek  bizim işimizin en güzel yanlarından biri.

  • RE/MAX Extra’yı bu sektördeki rakiplerinizden ayıran özelliğiniz nedir?

Remax Extra, 17 yıldır aynı adreste sürekli olarak kendini yenileyen, kendine ve işine yatırım yapan bir ekiptir. Remax Extra’ da 10 yıl üzeri bizimle beraber olan danışman ortaklarımız ile kocaman bir aileyiz. Ofisimiz de kendi alanında uzmanlık yapan profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile geniş portföy ve müşteri datasına sahibiz. Ticari- Endüstriyel, Lüx Konut ve konut gayrimenkul danışmanlığı yapmak için gerekli uluslararası eğitim sertifikaları bulunan, alanında uzmanlaşmış büyük bir ekibiz.

  •  RE/MAX ve RE/MAX Extra ailesinin ayrıcalıkları nelerdir?

Remax’in 1997 yılında Türkiye’ye gelmesi ile beraber zamanla  emlakçılıktan  profeyonel ve  kurumsal gayrimenkul danışmanlığına geçiş başladı. Bu konuda markamız öncülük yaptı. Şu an Türkiye’de 6000 gayrimenkul danışmanı ile çok geniş bir ağa sahibiz.

Remax Extra da 2006 yılından beri gayrimenkul sektörüne  EXTRA FARK, EXTRA HİZMET VE EXTRA DEĞER katmak için sürekli eğitim, yenilenen teknolojiye uyumlu şekilde çalışma, işimize yatırım yapmaya devam ettik.

Ofisimizde sürekli olarak sektörel, kişisel gelişim ve koçluk vs bir çok alan da eğitmenlerimiz brokerlarımız ve dışarıdan satın aldığımız eğitimler ile gelişimimize katkı sağlıyoruz. Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti ve hizmet verdiğimiz müşterimizin tüm gayrimenkullerine değer katmaktır.

  • Bir emlak profesyoneli olmak istesek ve RE/MAX Extra ailesinde yer almak istesek bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?

Ailemize katılan herkes bizim için çok değerlidir. Öncelikle İnternet sitemizden, sosyal medya reklamlarımızdan başvuru  bilgi    formlarımızı dolduranlar ile ofisimizin insan kaynakları sorumlusu Pınar hn hemen iletişime geçiyor ve ofisimize davet ederek işimiz ile ilgili detaylı bir sunum yapıyoruz. Bizim ile çalışmaya başlayan Extra gayrimenkul danışmanı ile 92 günlük oryantasyon, eğitimler ve sahada da destek vererek en kısa sürede işi öğrenmelerine ve en kısa sürede kazanmaya başlamalarına destek oluyoruz.