Gökhan Akar, melek yatırım platformu Angel Effect’in Yönetim Kurulu Başkanı oldu

2019 yılının Ekim ayında melek yatırım platformu olarak kurulan Angel Effect Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı Onicorn Teknoloji CEO’su Gökhan Akar olurken, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Mentoro Kurucu Ortağı ve Platform Direktörü Başak Tulga Önen getirildi. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Angel Effect Kurucu Ortağı & Startup Mentoru Cem Önce ve Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar oldu.

Hedef yıl sonuna kadar yatırım yapılan şirket sayısını 12’ye çıkarmak

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Angel Effect Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar, şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde kuruluş felsefemize bağlı kalarak, zengin insan kaynağımızla birlikte, girişim ekosisteminin tüm paydaşlarına değer katmaya, girişimlerin yüksek etkili mentorluk ve iş ağı desteği alabileceği melek yatırım platformu olmaya devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar yatırım yaptığımız şirket sayısını en az 12’ye çıkarmayı hedefliyoruz.

15 Ayda 106 ülkeden 2000 üzerinde başvuru

Angel Effect Yönetim Kurulu Üyesi Cem Önce ise “15 ay önce hayata geçirdiğimiz melek yatırım platformu Angel Effect olarak bugüne kadar 106 ülkeden 2 binin üzerinde başvuru aldık. Yatırım yaptığımız Ekmob ve Clotie’nin ikinci yatırım turlarına öncülük ettik” dedi. Yatırım yapacakları şirkette özellikle mevcut bir problemin çözümü olup olmadığına dikkat ettiklerinin altını çizen Akar, “Yüksek etkiye sahip girişimler üretecek bir ekosistem geliştirmek amacıyla sadece Türkiye’deki değil, yurt dışındaki girişimler de yakın markajımızda. Bir yandan yurt dışındaki girişimlere yatırım yapmanın yanında bilgi ve yetenek süreçlerini yönetirken, yurt içindeki yüksek etkili girişim sayısını da üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.