Eğitim odaklı girişimler için hızlandırma programı EduAccelerator başvuruları 14 Mayıs’ta sona eriyor

Ortak çalışma alanları sektörünün en hızlı büyüyen girişimlerinde Workinton, öğretmen paylaşım platformu Mektepp ile birlikte eğitim teknolojisine odaklanan girişimlere destek vermek amacıyla EduAccelerator Eğitim Teknolojileri Hızlandırma Programı‘nı başlatıyor.

Başvurulab.workinton.com/EduAccelerator

Workinton ve eğitim teknolojileri hackathonu Educathon 2019’u hayata geçiren Mektepp, önemi her geçen gün artan eğitim teknolojileri alanında bir program başlatarak eğitim teknolojileri üzerine çalışan girişimleri hızlandırmayı hedefliyor. Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan EduAccelerator Eğitim Teknolojileri Hızlandırma Programı, eğitim teknolojileri alanında seçilen 6 girişime 12 haftalık bir eğitim ve atölye programı sağlamanın yanı sıra girişimlerin mentör, yatırımcı ve potansiyel müşterilerle buluşmasına da önayak olacak.

Son başvuru: 14 Mayıs Cuma

6 girişimin seçileceği, 24 Mayıs’ta başlayacak olan EduAccelerator Eğitim Teknolojileri Hızlandırma Programı’na Workinton Lab web sitesi üzerinden form doldurularak başvuruluyor. Eğitim teknolojilerine odaklanma, örgün öğretim ve/veya kurumsal alanlarda belirli bir sorunu çözme gibi konuların seçim kriteri olarak dikkate alınacağı açıklanan program için ürünü hazır teknoloji tabanlı girişimler önceliklendirilecek. Ancak program süresince ürününü hayata geçirebileceğini düşünen fikir aşamasındaki ekipler de programa başvurabiliyor. Ön eleme sürecinin 17-21 Mayıs’ta olması planlanan programın, hızlandırma dönemi 24 Mayıs – 13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

12 haftalık süreçte iş geliştirme, finans ve pazarlama eğitimlerinin yanı sıra girişimciler, alanında uzman mentör, bireysel yatırımcı ve yatırım ağları ile düzenli görüşme yapma, firmalar ile kavram kanıtı (PoC) geliştirme seanslarında bir araya gelme, eğitim teknolojilerinde geniş bir iş ağı kurma gibi fırsatlardan yararlanacak. Program boyunca Workinton çalışma alanlarından da yararlanabilecek olan girişimciler, EduAccelerator ile sunulan imkanlar aracılığıyla eğitim teknolojilerinde geleceği yakalama fırsatını elde edecek.