TRT’deki Programlarından Hatırladığımız Ressam Bob, Artık Monopoly’de!

Hazırladığı Resim Sevinci (The Joy Of Painting) programıyla aklımıza kazınan, o küçük mutlu ağaçları çizmesini ve boyamasını merakla izlediğimiz bir zamanların ünlü ressamı Bob Ross‘u bilmeyen yoktur sanırım.

Kıvırcık saçları, harika bir şekilde resmettiği manzara tabloları, güzel ses tonu ve her daim bize mutlu ve hayat dolu olmayı öğreten Bob Ross TRT 2‘nin en büyük katkılarındandı bizlere. Ölümünden sonra bile sosyal medya ve televizyon programı ile 7’den 70’e herkesin bildiği ve sevdiği bir figür oldu kendisi. Şimdi ise Bob Ross ve tabloları Monopoly sayesinde yeniden hayat buluyor.

Hasbro bugüne kadar Star Wars, Lord Of The Rings, Pokemon, Nintendo gibi pek çok farklı temayla ikonik oyunu Monopoly’i buluşturarak piyasaya sürmüştü. Bu kez ise Resim Sevinci (The Joy of Painting) programından bildiğimiz Bob Ross’u Monopoly ile buluşturarak yeni versiyonunu çıkartıyor ve Monopoly ile Bob Ross sevenlerini bir araya getiriyor.

80’li yıllarda dünyada ve Türkiye’de “Resim Sevinci” adlı programıyla bilinen Ross’un barışçıl tavrını ve resim sevgisini temel alan “The Monopoly: Bob Ross’ta oyuncular, sanatçının programında yaptığı en sevilen sanat eserlerini satın alıp karşıdaki oyuncuya satabilecek.

Oyun altı koleksiyon jetonu, 28 tapu kartı, 16 mutlu küçük kaza kartı, 16 Resim Sevinci kartı, 32 kabin, 12 kapalı köprü ve bir paket Bob Ross parası dahil olarak satışa çıkıyor. Sanatseverler ve Monopoly severler, “The Monopoly: Bob Ross”u Hasbro’nun internet sitesinden ön siparişle 40 Amerikan dolarına satın alabilecekler.