Coca-Cola, ABD’de Geri Dönüştürülmüş Plastik Şişeler Kullanmaya Başlıyor

Coca-Cola, geçtiğimiz günlerde % 100 geri dönüştürülmüş plastik malzemelerden yapılmış yeni şişelerle ABD pazarına gireceğini duyurdu. % 100 geri dönüştürülmüş PET plastikten yapılmış şişenin, bu ay Kaliforniya’da, Florida’da ve Kuzeydoğu’daki belirli eyaletlerde kullanıma başlanacağı söylendi.

ABD’de % 100 rPET’den yapılan ilk Coca-Cola paketi olan şişede, plastik kullanımı daha azdır ve daha içilebilir bir kolaylık sağlar. Kuzey Amerika İşletim Birimi‘nin  Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alpa Sutaria“Plastik ambalaj atıkları ve geri dönüşümü ile ilgili zorluklar tüketicilerimiz, müşterilerimiz ve sistemimiz için öncelikli olmaya devam ediyor” dedi. “% 100 geri dönüştürülmüş PET şişelerin piyasaya sürülmesi, geri dönüşümün döngüsel bir ekonomi oluşturmaya nasıl yardımcı olabileceğinin büyük bir kanıtı.” şeklinde açıklama yaptı.

Farkındalık oluşturmak ve eylemi teşvik etmek için, % 100 rPET paket etiketlerinin tümü “Recycle Me Again” mesajını içeriyor. Aynı zamanda ambalajlar insanları geri dönüşüm konusunda eğitici mesajlar içeriyor. Endlessly Refreshing kampanyasının birincil amacı, geri dönüşüm oranlarını artırmaktır, böylece rPET şişeleri tekrar  kullanılabilir. Diğer taraftan ise bu adım; yeni şişeler için hammadde oluşturmak,  geri dönüşüm sistemlerini ve döngüsel ekonomiyi desteklemek gibi birçok fayda sağlayacak.