Komünite: Fatih Güner’den üretken insanlar için eğitim ve yatırım platformu

Türkiye girişim ekosisteminin yakından tanıdığı isimlerden Fatih Güner, yeni girişimi Komünite ile ekosistemdeki çalışmalarını hız kesmeden “değer üreterek” sürdürüyor. Yeni girişimi Komünite, Türkiye’de yaratıcı sektörlerde çalışan insanları eğitim, topluluk öğrenimi ve mikro fonlar üçgeninde bir araya getiren, çok katmanlı bir girişim olarak karşımıza çıkıyor.

Özetle, sizi zamanınızı satan insanlardan ürününüzü satan insanlara çevirmek isteyen yerli bir platformdur. Ürün geliştirme, yani “indie hacking” özellikle pandemi ile dünyanın dört bir yanında yaratıcı sektörlerde çalışan insanlar için bir yaşam tarzı devrimi haline geldi. Evinin rahatlığında e-kitap yazan, tasarım kiti hazırlayan, online eğitim programı yapan ya da eklenti geliştiren yaratıcılar, artık zamanlarını satmayı bırakıyor ve ürünlerini satmaya başlıyor.

Komünite üyelerine neler sağlıyor?

Komünite, platforma katılan kişilere;

  • Eğitim
  • Topluluk öğrenimi
  • Fon
  • Dağıtım

sağlıyor.

Dünyanın dört bir yanında “indie hacking” devrimi yaşanırken, Türkiye’den global pazara erişimin her geçen gün daha da zorlaşması, bu devrimin Türkiye’ye gelmesini engelliyor. Yaratıcıların ürünlerini satmak için ihtiyaç duyduğu PayPal, Stripe, Gumroad, Teachable, Podia, Thinkific gibi araçların Türkiye’de çalışmaması, bugüne kadar yaratıcıların önündeki en büyük engel olarak yer alıyordu. Fatih Güner, Komünite ile artık bu sorunu çözmek istiyor.

Konuyla ilgili Fatih Güner: “Türkiye’de yaratıcı sektörlerde çalışan insanların finansal olarak özgürleşmesini ve bu sayede Türk reklam ve iletişim sektörünün kendini geliştirmesini istiyorum. Ayrıca 18 ay içerisinde dünyanın dört bir yanından ürün geliştiricilerinin de kendi ürünlerini satabilecekleri bir pazar yeri kurmak ve Türk parasının değer kaybetmesi dolayısıyla yurt dışına satış yaparak Türkiye’nin en büyük dijital ihracat kanalı haline gelmesi de en büyük hedeflerim arasında.