Çok kanallı müşteri deneyimi platformu Spechy, Alesta’dan yatırım aldı

Yüksek büyüme potansiyeli olan teknoloji girişimlerine yatırım stratejisi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Alesta, çok kanallı müşteri deneyimi platformu Spechy’e gerçekleştirdiği yeni yatırımı duyurdu.

Spechy uygulamasını geliştiren Ögetürk Teknoloji A.Ş, Spechy ile işletmelere hem Canlı Destek, Görüntülü Görüşme, Sosyal Medya, E-Posta gibi iletişim kanallarını tek bir yerden yönetimine hem de içerisinde bulunan Ticket sistemi ile arka ofis süreçlerinin takibine imkân veriyor.

Tüm iletişimi yönetebilen çağrı merkezi; tek ekran verimliliği, backoffice süreç yönetimi, süper hızlı ve kesintisiz bir sistem sunarken aynı zamanda merkezi raporlama ve analiz olanağı sağlıyor. Çoklu kanal özelliğine sahip Spechy’e yeni müşteri kanalları kolayca eklenebiliyor; tüm marka ve çevrimiçi görüşmeler birleştirilmiş görünümle tek bir ekrandan aynı anda yönetilebiliyor. Çağrı merkezinizde kullandığınız e-ticaret sistemleri ve Sanal POS uygulamaları ile kolayca entegre olabiliyor.

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer, “Çağrı merkezi yönetiminde yeni bir dönem açan Spechy, firmaların tüm iletişim kanallarının tek merkezden yönetimine imkan sağlayarak, süreçleri hızlandırıyor, kolaylaştırıyor ve yüksek oranda verimlik sağlıyor. Yaptığımız işbirliği ile Spechy’nin önümüzdeki dönem daha da büyüyerek başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Ögetürk Teknoloji A.Ş. kurucusu Metin Ögetürk yatırımla ilgili olarak; “Türkiye’de %100 yerli ve bu kapsamda hizmet verebilen tek firma olarak bize globalleşme sürecinde ivme kazandıracağını düşündüğümüz bir yatırım oldu. Hedefimiz, global pazarlarda eşsiz özelliklerimizi kullanan müşteriler edinmek ve yerimizi almaktır.” dedi.