Burger King, Salgına Uyarlanan Yeni Restoranlarını Tanıttı

Pek çok fast food zinciri veya restoran salgın nedeniyle aylarca mağazalarını kapatmak durumunda kalmıştı. Karantina sonrası yeni normale geçiş sürecinde de restoranlar müşterilerine daha güvenli bir deneyim yaşamaları için birçok önlem alarak ve değişiklikler yaparak restoranlarını açmıştı.

Örneğin Hollanda’da bulunan McDonald’s şubeleri yeniden açıldıkları zaman, müşterilerin birbirlerinden 1,5 metre uzakta durmaları gerektiğini belli eden stickerlar hazırlamıştı. Yine Hollanda’da bu sefer vegan bir restoran olan Mediamatic Eten ise sosyal mesafeyi korumak amacıyla oluşturduğu küçük şeffaf odacık şeklindeki seralarda müşterilerine hizmet vermeye başlamıştı. Restoranın “ayrılmış seralar” olarak adlandırdığı bu yapılar tamamen camdan yapılmış ve iki kişi için tasarlanmıştı.

Bu tarz önlem alan markalara bir yenisi daha eklendi. Burger King, pandemi sonrası restoranlarının şeklini tamamiyle değiştirmeyi planlıyor. Restoranlarının arabaya servis ve teslim alma seçeneklerine ciddi değişiklikler getirerek yeniden tasarlanmasıyla koronavirüs salgınındaki önlemlere ayak uyduruyor.

Yayınladıkları video ile yeni mağaza düzenini duyuran Burger King’in restoranlarında artık geniş bir sürüş alanı ve sosyal mesafeli sipariş verilebilecek bölümler bulunuyor. Teslim alma kabinleri ve kaldırım kenarı teslim alanı ile müşteri ve personel arasında herhangi bir temas kurmadan mobil sipariş verilebiliyor ve sipariş teslim alınabiliyor.

Şirket ayrıca karantina sonrası yeni normalde mutfak alanını genişletip, yemek alanını %60 oranında küçülterek verimliliği arttırmayı hedefliyor. Burger King’in yeni düzeni ve tasarımını “COVID Dünyası” olarak tanımlıyor. Burger King, 2021’de Miami, Latin Amerika ve Karayipler’de yeni görünümü ile karşımıza çıkmayı planlıyor.