İK yönetiminde oyunla veri analitiğini birleştiren Settings Labs, 800 bin TL’lik yatırım turunu tamamladı

Eylül ayında 800.000 TL‘lik pre seed round yatırımı alan ve halihazırda Türkiye’nin öncü firmalarıyla çalışan Settings Labs, 2021 yılı içerisinde globale açılmayı hedefliyor.

Şirketlere yönelik oyun tabanlı teknoloji çözümleri sunan Settings Labs, bireysel melek yatırımcıların katıldığı ön tohum yatırım turunu tamamladı. 800 bin TL yatırım alan ekip, bu kaynağı yazılım Ar-Ge ekibini genişletmek için kullanıyor.

Çağan Yıldırım ve Cem Özdemir tarafından kurulan Settings Labs, işe alımdan oryantasyona, eğitim süreçlerinden çalışan motivasyonu ve etkileşimine kadar, çalışan yaşam döngüsünün her adımına dokunan oyun tabanlı çözümler geliştiriyor. Mobil, browser, VR oyunlar ve hatta espor aracılığıyla, şirketlerin kültürel dönüşüm çalışmalarını zenginleştiriyor.

Şirketin kurucusu Çağan Yıldırım, pandemi bittiğinde oluşacak yeni normallerde ofislerin küçüleceğini, bir haftada dönüşüme uğrayan dijital ve uzaktan çalışma modellerinin kalıcı hale geleceğini ve en önemlisi çalışanların bağlılığı, şirket kültürü, yetenek ve performans yönetimi gibi süreçleri ilerletebilmek için verinin vazgeçilmez olacağını belirtti. Oyunun ve oyunlaştırılmış süreçlerin, mevcut çalışanları ve adayları tanıma konusunda çok önemli veriler sağladığını belirten Yıldırım, geliştirdikleri API ile oyun ve oyunlaştırılmış süreçleri kullanarak çalışan deneyimine yeni bir perspektif kazandırdıklarını, böylece şirketlerin çalışanlarını daha iyi anlamasına ve onlar için doğru adımlar atmalarına yardımcı olduklarını dile getirdi.

Kendi remote mülakat oyunları ve VR eğitim uygulamalarını geliştiren Settings Labs, çok yakında SaaS modeliyle gelir üretecek oyun platformunun da yayına girmesiyle birlikte global pazara açılmayı hedefliyor. Son olarak, Settings ekibinin Türkiye’nin tek şirketler arası espor turnuvası GGCorp’u da organize ettiklerini belirtelim.