Bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, ABD merkezli sms trafik toplayıcısı OpenMarket’i satın aldı

Dünya genelinde 190’dan fazla ülkede hizmet veren, ABD merkezli küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, SMS toplayıcısı OpenMarket’i satın alarak küresel pazardaki varlığını güçlendirdi.

Dünyanın önde gelen küresel bulut tabanlı iletişim platformu Infobip, hizmet ağının genişlemesi ve teknoloji dünyasındaki avantajlarının çoğalması adına yeni bir yatırım gerçekleştirdi. Amerikalı Amdocs firmasının iştiraklerinden, önde gelen SMS trafik toplayıcısı OpenMarket’i 300 milyon dolara satın alarak küresel pazardaki varlığını güçlendirdi.

Bu satın alma ile Infobip bu yıl kârını 1 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyor. Apple ile güçlü ortaklık ilişkilerine sahip olan OpenMarket sayesinde Infobip, Apple Business Chat hizmetini de mevcut iletişim kanallarına ekleyebilecek. Böylelikle Infobip, 190’dan fazla ülkede ayda 15 milyar mesaj işleyebilecek hale gelmiş olacak.

Infobip CEO’su Silvio Kutic, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu anlaşma, büyüme yolculuğumuzda önemli bir sıçrama anlamına geliyor. Infobip ve OpenMarket birlikte, dünyaca ünlü markalar da dahil olmak üzere yaklaşık 10 bin büyük kurumsal müşteriye sahip. Mobil operatörlere artan sayıda doğrudan bağlantı ve genişletilmiş mesajlaşma ve SaaS çözümleri portföyü sayesinde artık her bölgedeki müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabiliyoruz” dedi.

Söz konusu anlaşma özel sermaye şirketi One Equity Partners’ın A-tur fonunun kapanmasından üç ay sonra gerçekleşti. Infobip 200 milyon dolar tamamlayarak iş dünyasında değeri 1 milyar doların üzerinde olan, “unicorn” (en az 1 milyar dolar değerindeki özel şirketler) statüsüne ulaştı.