Bill Gates, TikTok İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı Bill Gates, TikTok İçin Beklenen Açıklamayı Yaptı

Microsoft kurucusu Bill Gates, TikTok hakkında bir açıklama yaptı. Son günlerde TikTok ve Microsoft isimlerinin satın alma işlemi için anılmasının ardından Gates, konu hakkında fikrini açıkladı. Kurucu Bill Gates, Microsoft’un atmak istediği adımdan farklı düşünüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, son günlerde gündem olan uygulamanın ABD’li bir firmaya satılmasını şart koşmuştu. 15 Eylül tarihine kadar satın alma gerçekleşmezse uygulamanın ABD’de faaliyet gösteremeyeceğini belirtmişti.

Bill Gates, TikTok hakkında açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un, TikTok’un ABD’de faaliyet gösteren kısmı için satın alma görüşme haberleri kendisini göstermişti. Bu haberin gündemde uzun süre kalmasının ardından da satın alma için Apple’ın ismi de geçmişti. Ancak Apple yaptığı bir açıklamada, satın alma düşüncesinin bulunmadığını duyurmuştu.

Şimdi de Bill Gates, TikTok için yaptığı açıklamada Microsoft’un TikTok’u satın almasını istemediğini belirtti. Bu satın alım işlemine sıcak bakmadığını net bir şekilde açıklayan Gates, sonuçlara değindi. Bu satın alım sonrasında olumsuz sonuçların ortaya çıkacağını söyleyen eski CEO, sosyal medya üzerinde çalışmaların göründüğü kadar kolay olmadığını belirtti.

Buna sebep olarak da sosyal medya uygulamalarının güvenlik çalışmaları gösterdi. Satın alma adımının şirket için iyi bir adım gibi görünmesine rağmen meşakkatli bir iş olacağını belirtti.

Görünen o ki satın alım sonrasında ortaya çıkacak olan sorumluluklardan dolayı bu anlaşmanın gerçekleşmesini Bill Gates istemiyor.