Dubai merkezli TruKKer, Partners for Growth ile 10 milyon dolarlık stratejik bir anlaşma yaptı

Dijital nakliye platformu TruKKer, San Francisco merkezli şirket Partners for Growth ile 10 milyon dolarlık stratejik risk kredisi/borcu anlaşması yaptığını duyurdu.

TruKKer 2016 da kurulmuştur ve kurulduğu günden bu güne platformunda 25.000’den fazla kamyonu ve içerisinde önde gelen çok uluslu şirketlerin de olduğu 500’den fazla B2B müşteriyi bir araya getirmiştir. TruKKer, aldığı bu borç ile de şirketine çalışan binlerce nakliyecinin finansmanını sağlayacağı işletme sermayesi ihtiyacını karşılamış olacak.

TruKKer’in CFO’su Amit Agarwal, “Biz gelişmiş veri bilimini ve teknoloji araçlarını kullanarak operasyonel ve ticari anlamda parçalanmış olan bir endüstriyi alt üst ediyoruz. Temel yeteneklerimizden biri, kurumsal müşteriler için standart kredi koşulları sunarken; küçük nakliyecilere ve mal sahibi operatörlere de ödemelerini anında finanse edebilme gücüdür. Üç yıldır devam eden tutarlı ödemelerimiz çok çeşitli ve yüksek kaliteli müşteri tabanına sahip olmamızı sağladı. Performans ve önemli derecede büyüme göstermiş bir şirket olarak, artan işletme sermayesi ihtiyacımızı yapılandırılmış bir borç ile finanse etmek bizim için bir sonraki adımdı. Ve bu gemide Partners of Growth (PFG) gibi dünya standartlarında olan bir kurumun bulunmasından çok mutlu ve gururluyuz.

PFG’nin Genel Müdürü Jason Geogatos, “…TruKKer ekibiyle, Orta Doğu’daki devasa navlun endüstrisinde verimlilik sağlamak için artan teknolojik benimse eğiliminden yararlanarak TruKKer’ın etkileyici platformlarını ölçeklendirmelerine yardımcı olacak bu sermayeyi sağlamaktan büyük heyecan duyuyoruz.

TruKKer’ın hızlı büyümesini desteklemek üzere çalışmaya devam edeceğiz ve MENA (Orta Doğu Bölgesi) pazarlarını tanıdıkça diğer gelişmekte olan teknoloji şirketleriyle çalışmayı ve bölgede güçlü ilişkiler kurmayı umuyoruz.”

Bu anlaşma, Partners of Growth’ın Orta Doğu bölgesinde yapmış olduğu ilk anlaşmadır ve uluslararası fonlarla dikkat çeken Orta Doğu’da hızla olgunlaşan teknoloji ekosistemini göstermektedir.