turkiye sigorta_anadolu atesi

Gücünü adından alan Türkiye Sigorta, 2021 yılı faaliyet raporunu Anadolu Ateşi iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Biz Türkiyeyiz” temalı proje ile hazırladı. 

Bir ve birlik olma anlayışıyla yola çıkan Türkiye Sigorta, birleşme sonrasındaki 1. yılında, kuruluş ilkelerinin en önemlisi olan yenilikçi ve öncü şirket vizyonunun altını çizen ‘Biz Türkiyeyiz’ ana temasıyla, daha önce yapılmamış bir çalışmayı Finar Kurumsal İletişim Çözümleri ve Anadolu Ateşi ile hayata geçirdi.

Finansal bilgisi olsun ya da olmasın herkes için okunabilir ve dikkat çekici bir faaliyet raporu oluşturmayı amaçlayan proje için bir araya gelen Türkiye Sigorta çalışanları; ülkenin eşsiz kültürünü ve Anadolu’nun ruhunu yansıtan halk oyunlarıyla, kurumsal performansı anlatmak için profesyonel dansçılarla sahne alarak, Türkiye’nin yedi bölgesinin danslarını icra ettiler. 

Provalar İzmir, Ankara ve İstanbul’da 19-20 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. Provaların ardından, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen Türkiye Sigorta çalışanları ve üst yönetimin de katılımıyla 24 Şubat tarihinde İstanbul Maslak Uniq Hall’da canlı performanslarla çekimler tamamlandı. 

Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın gerçekleştirdiği çekimlerde; yedi bölgeyi temsilen yedi temaya uygun yöre danslarının yanı sıra, kuruma özel bir koreografiyle hazırlanan ve Türkiye’nin bir panoraması görünümünde olan Türkiye Dansı sahnelendi. Türkiye Dansı’nda Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli ve Genel Müdür Yardımcıları da çalışanlarla beraber yer aldılar. 

7 bölgeden 7 ayrı mesaj

Güneydoğu Anadolu bölgesi Halay oyunuyla ‘Biriz Beraberiz’ teması; Karadeniz yöresi Horon oyunuyla ‘Coşkuluyuz’ teması; Doğu Anadolu Kafkas dansıyla ‘Kararlıyız’; Trakya bölgesi Roman oyunuyla ‘Meraklıyız’; İç Anadolu Hüdayda oyunuyla ‘İnançlıyız’ teması; Akdeniz yöresi Teke halk oyunuyla ‘Çeviğiz’ ve Ege yöresinden Zeybek ile ‘Güçlüyüz’ mesajı verildi. 

Proje için hazırlanan videoların Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik sosyal medya hesaplarından paylaşımlarına başlandı. Ayrıca, 2021 yılı için hazırlanan faaliyet raporu, görsel ve QR kod yerleşimleriyle 3 boyutlu olarak tasarlandı.