Apple, Dünya Genelinde Birçok Mağazasını Kapatıyor

Apple, artan corona virüs vakaları nedeniyle Kaliforniya’daki 53 mağazasının tamamını ve Londra’daki birçok mağazasını kapatıyor.  Bununla birlikte teknoloji devi, ABD genelindeki birçok mağazasını, Meksika’daki ve Brezilya’daki ikişer mağazasını geçici olarak kapattı ve İngiltere genelinde de 16 mağazasını daha kapatmak üzere.

Tennessee’de dört, Utah’da üç, Minnesota’da dört, Oklahoma’da iki mağaza ve yine Portland, Oregon’daki mağazalar; Anchorage, Alaska; Omaha, Nebraska ve Albuquerque, New Mexico’daki mağazalar ve İngiltere, Meksika ve Brezilya’daki 16 ek mağazanın tamamı bu hafta kapanmış olacak.

Apple’ın mağazalarını kapatma kararı, corona virüs salgını tekrar artış gösterirken geçtiğimiz günlerde Kaliforniya’da en çok can kaybının yaşandığı dört günün ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın açıkladığı acil karantinanın ardından geldi. Apple, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Hizmet verdiğimiz bazı topluluklardaki mevcut Covid-19 koşulları nedeniyle, bu bölgelerdeki mağazaları geçici olarak kapatıyoruz.” açıklamasında bulundu.

18 Aralık’ta Kaliforniya, salgın başlangıcından bu yana ilk kez San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki acil durum uyarı sistemini etkinleştirdi ve insanların evde kalma kuralının artık yürürlükte olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için her telefona doğrudan bir mesaj gönderdi.