8 ülkede faaliyet göstermeyi hedefleyen yerli fintech Birleşik Ödeme, ilk adımını Azerbaycan ile attı

Türkiye’nin lider Fintech şirketi Birleşik Ödeme, Türkiye’den sonra bölgede de liderliğe oynuyor. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde toplam 8 ülkede faaliyete geçerek; 3 yıl sonunda 35 milyon kullanıcı ve milyar dolarlık işlem hacmiyle bölgenin en büyük Fintech şirketi olmayı odağına alan Birleşik Ödeme, bu hedef paralelindeki stratejik ilk adım ise Azerbaycan’la attı.

Global pazarda öncülük ve liderlik temeline dayanarak belirlenen yol haritası doğrultusunda Azerbaycan Ofisini açarak, bu yolda sağlam ve hızlı bir adımla başlangıç yaptı.

Son dönemde yönetim kadrosuna yaptığı güçlü transferleriyle ve tecrübeli ekibiyle dikkat çeken lider Fintech şirketi; Azerbaycan’da da aynı vizyon paralelinde ilerleyerek, Azerbaycan bölge müdürü olarak Edgar F. Abdullayev gibi deneyimli ve başarılı bir isimle bölgede güçlü bir başlangıç yaptı. Pasha Bank, Azerconnect LLC, Azercell gibi Azerbaycan’ın önde gelen şirketlerindeki yöneticilik deneyimleriyle teknoloji, telekomünikasyon ve bankacılık sektörüne hakim olan Azeri iş adamının, Azerbaycan’da 15 yıllık yöneticilik tecrübesi bulunuyor. Başarılı iş adamının liderliğinde, Birleşik Ödeme’nin önümüzdeki 2 yıl içerisinde Azerbaycan’ın en büyük lider finansal şirketlerinden biri olması bekleniyor.

Türkiye’de sürdürmekte oldukları 11 yıllık tecrübeyi, inovasyon gücünü, sağlam teknolojisini ve deneyimli ekibini hızlı bir şekilde bölgeye yaymayı öngören ve bu anlamda da yatırım yapacağı bütün ülkelerde hem sinerji hem de kendi içlerinde network yaratacak olan Birleşik Ödeme, bunlarla beraber Türkiye’de yüksek seviyede arttırdığı insan kaynağı ve teknolojiye yatırımlarını da bu bölgelerde çok hızlı bir şekilde arttırarak ilerleyecek.

Bu temel odağı doğrultusunda belirlediği yurtdışı yol haritasındaki Doğu Avrupa Ülkeleri, CIS Ülkeleri, Körfez Ülkeleri ve Kuzey Afrika Ülkeleri için de aktif olarak harekete geçmeye başladı. Çok yakında stratejik olarak belirlenen diğer ülkeler için de atılımlarını duyuracak olan lider Fintech şirketi, öncülük ettiği uluslararası para transferi tarafında TransferWise, TransferGo ve Remitly gibi unicorn değerleme seviyesindeki şirketlerin Türkiye’deki tek ortağı olarak, halihazırda Türkiye üzerinden para transferleri için hızlı ve güvenilir altyapı sağlamakta.

Birleşik Ödeme, Türkiye’de hizmet verdiği ilk ve tek fintech servis platform sağlayıcı (FaaS) vizyonu paralelinde kurumlara; yurtiçi ve yurtdışı para transferinin yanında, e-para dijital cüzdan, sanal veya fiziksel ön ödemeli kart, online/offline tahsilat ve kiosk/akıllı kasa çözümleri olarak 5 ana dikeyde çözüm önerileri sunmaktadır. Bu dikeylerde verdiği hizmetleri Türkiye’de başarıyla sürdürmeye ve büyümeye devam ederken; Azerbaycan adımı sayesinde, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine katkı sağlayacak ve ülkeler arası iş birliğini güçlendirecek olan Birleşik Ödeme, bölgesel çaptaki faaliyetleriyle ülkemizi bu pazarda en başarılı şekilde temsil etmeyi kendine misyon edinmiştir.