2 Türk girişimci tarafından ABD merkezli olarak kurulan Funmoth Games, erken aşama oyun stüdyolarına yatırım yapan WePlay Ventures ve Londra merkezli oyun yayıncısı Matchingham Games’den 10,5 Milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı. Mobil platformlara casual ve mid-core oyunlar geliştirmeye başlayarak yola çıkan oyun şirketi, aldıkları yatırım ile geliştirme süreçleri büyük ölçüde tamamlanan “Hit and Boom” oyununun lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Funmoth Games, oyun sektöründeki tecrübeli ekibi ve geliştirmiş oldukları “Hit and Boom” adlı oyunları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Tecrübeli ekip yapısına ve başarılı oyun projesine ek olarak erken aşama oyun girişimlerine yatırımlar gerçekleştiren WePlay Ventures ile birçok hit oyunun yayıncısı olan Londra merkezli Matchingham Games’in güçlerini birleştirmesi, Funmoth Games’i Türkiye oyun sektöründe önemli bir konuma getiriyor. Son yıllarda popüler olan çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası oyunlarına farklı bir bakış açısıyla yaklaşan girişim, “Hit and Boom” ile bu türün başarılı örneklerinden birini sunmayı hedefliyor.

Oyuncuların isteklerine göre dizayn edebildikleri robot karakterler ile 3’e 3 oynanan çok oyunculu bir savaş oyunu olan “Hit and Boom”, eğlenceli bir oyun deneyimi sunmasının yanı sıra basit oynanabilir yapısıyla geniş bir kitleye hitap ediyor. AA ve AAA kalitede oyunlar üretmek amacıyla kurulan Funmoth Games, aldıkları yatırım ile ekibini genişletmeye ve kapalı beta aşamasındaki oyunlarının lansmanını yapmaya hazırlanıyor. Lansman sonrası başlayacak reklam çalışmaları ve yeni oyun modları, robot karakterler ve haritalar gibi geliştirmeler ile “Hit and Boom” oyununu dünya pazarında ölçeklenebilecek seviyeye taşımayı hedefliyor.

“Oyun sektörünün farklı dikeylerindeki iki önemli kurumdan yatırım aldığımız için çok mutluyuz”

Uzun süredir oyun sektörünün içinde bulunduklarını ve birçok oyun girişimi içerisinde görev aldıklarını belirten Funmoth Games kurucu ortaklarından Doğukan Yelseli, “Bu durumun avantajını sayısız noktada hissediyor ve kullanıyoruz. Neleri yapıp neleri yapmamamız gerektiği konusunda çok tecrübeliyiz. Şimdi ise yıllardır planlamasını yaptığımız ve geliştirmelerini gerçekleştirdiğimiz projemizi oyunculara sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Funmoth Games kurucu ortaklarından Tolga Öztürk, “Yaptığımız işe ve ekibimize çok inanıyoruz. WePlay Ventures ve Matchingham Games gibi oyun sektörünün farklı dikeylerindeki iki önemli kurumdan yatırım aldığımız için de çok mutluyuz. Onların desteği ile de oyunlarımızı küresel çapta başarılara ulaştırarak Funmoth Games adını tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.” dedi.

Funmoth Games’i incelemek için www.funmoth.com sayfasını ziyaret edebilir ve “Hit and Boom” oyunun beta testine www.hitandboom.com sayfasından katılabilirsiniz.