Western Union’ın Dakikalar İçinde Resmedilen Açık Hava Reklamı

BBH London, ödeme hizmetleri sunan Western Union için yeni bir kampanya hazırladı. Kampanyada kullanılan büyük duvar resmi, “hız ressamı” olarak bilinen Dave Sharp tarafından dakikalar içinde yaratıldı.

Kampanya, Western Union’un uygulaması ya da web sitesi kullanılarak yurt dışına ne kadar hızlı para gönderilebileceğini göstermek için tasarlandı. “Smile”/”Gülümseme” isimli sanat eseri orijinalinden kopyalanarak ülke genelinde dış mekanları süsleyecek. Ayrıca 22 fit uzunluğundaki bir versiyonu Camden’da sergilenecek.

BBH, kampanyayı hazırlarken, insanların sevdikleri birine para verirken onları gülümsetebilecekleri fikrinden yola çıktıklarını söyledi. Hızlı çizim Güney Londra’da gerçekleştirildi ve kameraya alındı. Ortaya çıkan video; Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter’da yayınlanarak dikkat çekici bir sosyal filme dönüştürüldü.

Western Union İngiltere’nin pazarlama müdürü Keerthy Bamrah kampanyayla ilgili, “Bu kampanya, İngiltere’deki müşterilerimize ailelerini ve sevdiklerini desteklemeye devam ettikleri için bir övgü niteliğindedir. Dijital para transfer hizmetlerimizin, onlara dünyanın dört bir yanındaki sevdikleriyle 7/24 bağlantı kurmaları ve nihayetinde yüzlerini gülümsetmeleri için hızlı, kullanışlı ve güvenilir yollar sunmasından gurur duyuyoruz,” dedi.