Veeam, Amazon Web Services

Yeni Veeam Backup for AWS çözümü ve AWS Depolama Uzmanlığı ile Veeam, Amazon Web Services (AWS) ile ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyor

Veeam Backup for AWS v2’nin duyurusunu yapan Veeam, yeni sürüm ile AWS müşterilerinin felaket anında uygulamalarının kesintisiz çalışmasını ve erişilebilirliğini sağlıyor.

Bulut Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleri lideri Veeam® Software, Amazon Web Services (AWS) ile ilgili yeni gelişmeleri duyurdu. Yeni Veeam Backup for AWS v2’yi piyasaya sunduğunu açıklayan Veeam, ayrıca AWS Depolama Yetkinlik statüsüne ulaşarak AWS müşteri sorunlarının çözülmesine ve iş hedeflerine ulaşmasında Veeam çözümlerinin desteğini kanıtlamış oldu.

İlk olarak 2019 yılının son çeyreğinde piyasaya sunulan Veeam Backup for AWS’nin yeni sürümü, hem uygun maliyetli hem de güvenli olan AWS’ye özgü Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) yedekleme ve kurtarma sunuyor. Veeam Backup for AWS v2 sadece AWS Market’te ücretli, ücretsiz ve kendi lisansını getirme (BYOL) versiyonları ile kullanıma sunuldu. Veeam Backup forAWS,AWS’den AWS’ye yedekleme için bağımsız yedekleme ve felaket kurtarma çözümü olarak uygulanabildiği gibi, Veeam Platformu ile entegre edilerek, bulut, sanal veya fiziksel fark etmeksizin tüm ortamlar arasında yedekleme, kurtarma ve geçiş için kusursuz bulut hareket özgürlüğü ve veri taşınabilirliği de sağlıyor.

Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, piyasaya sunulan yeni Veeam Backup for AWS ile ilgili şöyle konuştu: “Ar-Ge departmanımız her yeni sürümü hazırlarken olduğu gibi Veeam Backup for AWS v2 için de, iş ortağımızın ve müşterilerin geri bildirimlerinden yola çıkarak çalışmalarını yürüttü. Verilerin her zamankinden değerli olduğu bu zamanlarda, ister şirket içinde ister bulutta depolanmış olsun, verilerin güvenliğinin sağlanmasının ve korunmasının müşterinin kendi sorumluluğunda olduğunu kullanıcılara ve iş ortaklarımıza sürekli hatırlatıyoruz. 2020 yılının ilk çeyreğinde Veeam, Amazon Basit Depolama Servisi’nde (Amazon S3) korunan verileri bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 20 kattan fazla artırdı. AWS Marketteki son sürümlerimizin yanı sıra AWS Depolama Uzmanlığı başarımız ile de yalnızca Bulut Veri Yönetiminde lider olma taahhüdümüzü güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda Veeam destekli veri koruma hizmetinin tüm AWS müşterilerine ulaşmasını sağlıyoruz.”

AWS’deki iş yüklerini korumak isteyen kullanıcılar arasında hızla benimsenen Veeam Backup for AWS’nin yeni sürümü şu özellikleri içeriyor:

  • Amazon Elastic Block Store (Amazon EBS) anlık görüntülerini, AWS hesapları ve AWS Bölgeleri üzerinden çoğaltarak ve kurtararak bölgesel kesintilere karşı Felaket Kurtarma sağlar.
  • Yeni yayınlanan değiştirilmiş blok izleme (CBT) API’sı ve entegrasyonu ile hesaplama ve depolama maliyetlerini düşürdüğü gibi yedekleme pencerelerini de daraltır.
  • Ekli Amazon EBS birimlerini kapatmadan veya bağlantısını kesmeden çalışan Amazon EC2 örneklerinin tutarlı anlık görüntülerini ve yedeklerini sağlar.
  • Veeam Backup for AWS ile entegre olmak ve yönetmek üzere harici uygulamaları ve iş akışlarını güvenli bir şekilde bağlamak için genel RESTful API hizmeti sağlar.

Veeam’in AWS İş Ortağı Ağı’ndaki (APN) Gelişmiş Teknoloji İş Ortağı konumu, AWS Depolama Uzmanlığı ile daha da güçlendi. Veeam AWS ile ilgili son gelişmelerle, müşterilerin AWS’ye arşivleme, yedekleme ve geri yükleme, iş sürekliliği / felaket kurtarma ve birincil depolama da dahil olmak üzere verileri etkili bir şekilde taşıma, kullanma ve koruma tekniklerini konusundaki başarılarını kanıtlamış oldu.

Müşteri ve iş ortaklarından gelen geri bildirimleri değerlendirmeye devam ederek, önümüzdeki aylarda Veeam Backup for AWS ve Veeam Backup & Replication™ için planlanan ek AWS yerel yedekleme ve kurtarma geliştirmelerini de duyurmayı planlanıyor.