Türk Hava Yolları’nın girişim programı Terminal, girişimcilerin başvurularını bekliyor

Türk Hava Yolları, Terminal Girişim Programı ile girişimleri desteklemeye devam ediyor

Kurulduğu ilk günden beri inovasyon kültürünü sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla yöneterek dünyada sektör lideleri arasında yer alan Türk Hava Yolları, girişimcilik ekosistemine destek olmak amacıyla geçtiğimiz aylarda Terminal Girişim Programı’nı başlattığını duyurmuştu.

Türk Hava Yolları, Terminal Girişim Programı’na yeni nesil girişimlerden ilham almak, ürün ve servislerini test edebilmek ve potansiyel iş birlikleri geliştirebilmek amacıyla girişimcilerin başvurularını almaya devam ediyor.

Girişimler bu program ile birlikte Türk Hava Yolları’na tek bir kanal üzerinden hızlı bir şekilde ulaşabiliyor ve ortak proje geliştirme fırsatı yakalayabiliyorlar. Türk Hava Yolları ve farklı sektörlerde çalışan alanında uzman kişiler tarafından mentorluk alarak projelerini sektör ihtiyaçlarına göre şekillendirebiliyorlar. Sağlanan uçak biletleriyle yeni pazarlar keşfederek projelerini dünyanın her noktasında ölçekleyebiliyorlar.

Girişimlerle iş birliği geliştirme ve destek programı olan Terminal Girişim Programı kapsamında, başvurular yılın her günü terminal.turkishairlines.com web sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Havacılık sektörü ve diğer alanlarda ürün veya hizmet sunan her aşamadaki teknoloji girişimlerinin başvuru yapabildiği programda Türk Hava Yolları’nın ilgili ekipleri başvuruları, fikrin uygulanabilirliği, iş modeli, ürün veya hizmetin başarısı, potansiyel iş birliği, gelişim ve destek ihtiyacı başlıklarında değerlendiriyor. Ön değerlendirme aşamasını geçen girişimler Airpitch Days adı verilen programlarda Türk Hava Yolları’nın ilgili alanlarda görev alan yöneticilerine sunum yapma hakkı kazanıyor. Sunumların ardından uygun görülen girişimler programdaki desteklerden faydalanma şansı yakalıyor.

Terminal Girişim Programı kurulduğu günden bugüne kadar birçok girişim sunum yapma fırsatı yakaladı. Sunum yapan girişimlerin bir kısmı ile PoC ve pilot çalışmalar devam ederken bazı girişimlerle iş birliği sözleşmeleri imzalandı.