TikTok’tan Yeni Bir Özellik: Yorum Seçeneğinde Soru-Cevap Başlatıyor

TikTok, yorum bölümlerinde ‘soru-cevap’ özelliği ile içerik üreticilerinin takipçileriyle etkileşime geçmesi için yeni bir yol sunuyor. TikTok Q&A özelliği, kullanıcıların içerik üreticileri için sormak istedikleri soruları sormalarına ve hızlı reaksiyon alabilmelerine olanak tanıyor.

Yorum yaparken, kullanıcılar sağ alt köşedeki soru işareti simgesine dokunarak soru-cevap özelliğine geçebilir.

Soru-cevapları yorumdan ayırt edebilmek için, içerik üreticileri soru içerdiğini belirten bir etiket eklemesi gerekiyor. Daha sonra yorumları tararken etikete bakarak soruları belirleyebilir ve ardından herkesin görmesi için bir yanıt bırakabilir. Sorular, yorum veya video yanıtıyla yanıtlanabilir. Bir videoyla yanıtlanıyorsa, soru-cevap yorumu çıkartma olarak eklenecektir. Aynı zamanda video yanıtı, orijinal videoya bağlanıyor.

Gönderilen tüm soruları bir araya getiren yeni soru-cevap gelen kutusuna içerik üreticilerinin profillerinden erişilebilir. İçerik üreticiler, “yanıtla” seçeneğine dokunarak soru-cevap gelen kutusundan hızlı bir şekilde yanıt verebilir.

Soru-cevap yorumları, canlı yayınlar sırasında içerik oluşturuculara da gönderilebilir. İçerik oluşturucular, ayrı bir panelden akış sohbetlerindeki soru-cevapları hızlı bir şekilde görebilir. Bu özelliği kullanmak için ayarlarda “Hesabı Yönet” ve “Oluşturucu Hesabına Geç” seçeneğini belirleyerek bir hesaba geçiş yapılabilir.