Endeavor Türkiye’nin hızlandırma programı ScaleUp, üçüncü dönem için girişimcilerin başvurularını bekliyor

Endeavor Türkiye tarafından gerçekleştirilen  Scaleup Hızlandırma Programı’nın üçüncü dönem başvuruları başladı. P&G işbirliğiyle gerçekleştirilen girişim hızlandırma programında, strateji ve iş geliştirme mentörlüklerinin yanı sıra Endeavor uluslararası network’üne erişim fırsatları da sunuluyor.

Endeavor ScaleUp Programı, ürün ve hizmetleri pazarda talep gören ve hızla ölçeklenen, teknoloji odaklı Scale-up aşamasındaki girişimlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak online gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihinin 5 Mart 2021 olduğu ScaleUp Hızlandırma Programı’nda, 5 ay boyunca atölyeler, ihtiyaca yönelik birebir mentörlükler ve Endeavor’ın global ve yerel ağına erişim imkanı sağlanacak.

Programa katılmak için en az bir sene önce kurulmuş ve yıllık en az 750.000 TL ciroya ulaşmış olmak veya 1.000.000 TL ve üzeri yatırım almış olma kriterleri aranıyor.

Program boyunca Scale-up şirketlerin kurucu ve CEO’ları, atölye konu başlığına göre hukuk, teknoloji, ürün, markalaşma, yetenek, kültür ve yatırım konularında grup atölye çalışmalarına katılacaklar. Girişimciler, aynı zamanda genel strateji ve dikey uzmanlık konuları odaklı mentörlüklerle desteklenecek ve sadece kuruculara özel tasarlanmış “Founders Forum”larda benzer aşama girişimlerde yaşanan sorunları tartışma ve iş geliştirme fırsatları yakalayacaklar.

Girişimcilere globalleşme konusunda da rehber olan programda uluslararası pazarlara erişim, yurt dışı ortaklıkları ve satış stratejileri gibi konularda başarılı Endeavor girişimcileri ve uzmanlarla özel atölyeler düzenlenecek. Ayrıca girişimciler, Endeavor’ın ABD, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Uzakdoğu’daki ofisleri ve bu bölgelerde bulunan mentörlerinden pazara giriş ve sermayeye erişim konusunda içerik ve mentörlük desteği alabilecekler. Bugüne kadar aralarında Ekmob, MentalUp, Sosyopix, Wellbees (Actifit), Reengen, Prisync ve Twin‘in da bulunduğu 47 mezun veren programa katılmak için son tarih 5 Mart 2021.

ScaleUp Programı’na katılmak ve daha detaylı bilgi edinmek için scaleup.endeavor.org.tr adresi ziyaret edebilirsiniz.