Singapur merkezli oyun platformu Goama, yerli girişim stüdyosu Ludus’tan yatırım aldı

Singapur merkezli bir oyun platformu olan Goama, son yatırım turunu Türk girişim stüdyosu Ludus‘un katılımı ile tamamladı.

Goama elde ettiği bu fonu, yeni pazarlardaki ortaklık fırsatları ve bu ortaklıkları destekleyecek ekibini genişletmek için kullanacak. Bu tur, Ludus’un yaptığı yatırımlar arasında en büyük miktar olma özelliğini taşıyor.

Goama, casual ve e-spor oyun kategorilerini harmanlayarak kullanıcıların casual oyun kategorilerinde rekabet edip, canlı lider tahtalarında sıralanarak ödüller kazanmasına olanak sağlayan rekabetçi bir casual e-sport oyun platformudur.

Bu girişimin arkasındaki ekip, reklam verenlerin ve mobil uygulama geliştiricilerinin her gün karşılaştıkları büyük zorlukları, mobil uygulamaları etkileşim ve para kazanmayı teşvik eden bir oyun santraline dönüştürerek çözmeyi hedefliyor. Ekip, bunun sonucunda ortaya gelişmiş bir kullanıcı deneyimi, uygulamaların ekosisteminde yapılan işlemlerde artış ve rekabetçi oyun temeli üzerine kurulmuş bir sosyal topluluğun ortaya çıkacağını belirtiyor.

Goama’nın kurucu ortağı ve CPO’su Wayne Kennedy “Platformumuz her yönüyle uygulamaları destekleyecek ve 2-4 hafta arasında bir uygulamayı oyunlaştıracak şekilde yapıldı. Etkileşim ve oyunlaştırmayı ürün tasarımının merkezine koyarak uygulamalarda sıkça karşılaşılan sorunlara etkili bir çözüm önerisi sunuyoruz.” dedi.

Ludus, bu yeni stratejik iş birliği ile Goama, Ludus’un mobil oyun sektöründeki bilgisinden yararlanarak var olan kullanıcı kitlesini arttırıp platformunu potansiyeline ulaştıracağına inanıyor.

Goama’nın kurucu ortağı ve CEO’su Taro Araya “Sürdürülebilir büyüme elde etme konusundaki uzun vadeli hedefimiz, sağlıklı bir şirket kültürü ve değerli yatırımcılarımız tarafından desteklenen ve efektif bir şekilde çalışan bir ekip temeline dayanmaktadır. Ludus Girişim Stüdyosu’nun desteği ile 2021-2022 yıllarında satışlarımızı artıracak olan Sürdürülebilir Büyüme Stratejimizi gerçekleştirmek için ekiplerimizi hazırladık. Bu strateji ile şu anda aylık 100 milyonun üzerinde olan aktif kullanıcı tabanımızı iki katına çıkararak, girişimlerimizi planlanan zamandan önce harekete geçirmeye odaklanacağız.” dedi.

Ludus Girişim Stüdyosu finans direktörü Seray Çalışkan:”Goama’nın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sunduğu yenilikçi ve etkili çözüm önerileri sayesinde, Goama’nın, reklam verenler ve mobil uygulama geliştiricilerinin vazgeçilmez bir iş ortağı olmasını bekliyoruz. Markaların da “Super App” pazarına gösterdiği ilgi sayesinde bu pazarda kısa vadede agresif büyüme rakamları göreceğimize inanıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.