Pandemiye “Ortak Akıl” Silahı

Koronavirüs, bilim silahı ile vurulacak. Türkiye’nin farklı şehirlerinden 50’ye yakın üniversite, firma ve kurumun birlikte oluşturduğu bir sosyal sorumluluk projesi olan Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu lansmanı, tamamlandı

SİNERJİ HEDEFİ

Covid-19 salgınının yarattığı kısa ve orta vadeli sorunlara yenilikçi çözüm ve uygulamalar geliştirmeyi amaçlayan bir online girişim hızlandırma programı Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu, lansmanını gerçekleştirdi. Platformu hayata geçiren kurum ve kuruluşlar, Covid-19 üzerine webinarlar, girişimcilik ve inovasyon üzerine eğitimler ve 100’e yakın mentoru ile girişimcilerin fikirlerinin hızlı bir şekilde olgunlaşması ve kısa sürede hayata geçmesi için gerekli desteğin ve iş birliklerinin kurulmasını hedefliyor.   

3 VE 9 MAYIS KRİTİK TARİHLER

Salgına yönelik yenilikçi çözüm ve uygulamaları olan girişimciler bu hafta boyunca (3 Mayıs’a kadar) fikirlerini www.tr-covid19.com adresi üzerinden kayıt olarak gönderebilecekler. Fikirlerin olgunlaştırılması için mentorluk ve online eğitim faaliyetleri ise 9 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek. Programa ilişkin bilgilendirmeler ve gelişmeler, platformun resmi sitesi tr-covid19.com’dan ve sitede yer alan platform sosyal medya adreslerinden, platformun ve paydaş kurumların sosyal medya hesaplarından ve #TRCovid19 etiketli paylaşımlardan takip edilebiliyor.