Online ödeme çözümleri sunan Bakiyem, 17 milyon TL değerlemeyle ikinci yatırımını aldı

Müşterilerinden kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen farklı büyüklüklerdeki firmalara online ödeme çözümleri sunan Bakiyem, 17 milyon TL değerleme ile ikinci yatırım aldığını duyurdu.

Girişimin yatırım turunda Bakiyem’in mevcut yatırımcılarından Bankalararası Kart Merkezi (BKM) eski Genel Müdürü ve Turkish Bank Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Özinal’ın yanı sıra son zamanlarda yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimlere yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Alesta Yatırım yer aldı.

Böylece geçtiğimiz yılın Eylül ayında 1 milyon dolar değerleme ile yatırım alan  Bakiyem, 6 ay içerisinde değerlemesini 2,5 kat artırmış oldu.

Hedef: Global Pazar

Finansal teknolojiler alanında uzman bir ekiple çalışmalarını yürüten Bakiyem, kurulduğu ilk günden itibaren herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde kurulabilen, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüller ile platformlar geliştiriyor. Şirket, aldığı yeni yatırımı C2C ürününün marka konumlandırmasında ve global pazara açılacak yeni ürünlerine ait çalışmalarda kullanacak.

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Bakiyem CEO’su Umut Yalçın “Hayatlarımızdaki pandemi gerçeğine rağmen Bakiyem olarak bu dönemde önemli büyüme oranlarına ulaştık. Başarımızı, aldığımız ikinci yatırımla taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırım ile büyümemize daha hızlı bir şekilde devam ederek hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Şimdi önümüzde yeni hedefler ve bizleri bekleyen heyecanlı bir süreç var. Çok yakında şirketimiz ile ilgili bazı sürpriz gelişmeleri açıklayacağız. 2021, Bakiyem için hareketli ve yeniliklerin bol olduğu bir yıl olacak.” ifadelerini kullandı.

Şirket, önümüzdeki haftalarda yeni marka faaliyetleriyle ilgili bazı gelişmeleri duyuracak.