Nike, “Play New” Kampanyası ile Yeni Şeyler Denemeye Davet Ediyor

Nike’nin son kampanyası “Yeniyi Dene” (Play New), insanları sporu yeni yollarla keşfetmeye davet ediyor.

Sabrina Lonescu, Dina Asher-Smith ve Blake Leeper gibi elit sporcuların yanı sıra ödüllü sanatçı Rosalia’nın yer aldığı kampanya, Türkçe versiyonunu Ezgi Mola’nın seslendirdiği bir filmle başlıyor. Başarısızlıklara rağmen, inançla ve kendilerine olan güvenleriyle asla pes etmeyen sporcular yeniyi denemeye devam ediyorlar.

Bir şeyi ilk kez keşfetmenin heyecanıyla ortaya çıkan motivasyonun, en başarılı sporculardan spora başlama cesaretini kendisinde bulamayanlara kadar herkese ilham olacağını vurgulayan Nike, insanlara “Kaç defa düşersen düş kendine olan inancınla yeniden ayağa kalkabilirsin. Yeni şeyler denemek her zaman iyidir. Yeniyi Dene.” mesajıyla sesleniyor.

Yeni Bir Deneyimden Keyif Almak

Yeni bir deneyim size saf zevk ve özgür olabilme imkanı tanır. Çocukluğunuzu düşünün, sürekli yeni şeyler keşfetmek size keyif ve heyecan verirdi değil mi? “Yeniyi Dene” herkesi keşfetmeye ve eskiden olduğu gibi yeni olandan keyif almaya teşvik ediyor.

Yeni Bir Deneyimden İlham Almak

Spor kendinizi ve gelişiminizi izlemeniz için size olanak sağlar. Çocukken televizyonda seyrettiğiniz bir spor müsabakasında  gördüklerinizi denerken eğlendiğiniz günleri anımsayın. Belki her hareketi başarıyla tamamlayamadınız ama ilk defa gördüğünüz yeni bir şey size denemeniz için ilham oldu.

Yeni Bir Deneyim ile Zorlukların Üstesinden Gelmek

Spor, kendinizi tanımanız, kendinizle rahat olmanız, kendinize güvenmeniz, dünyada kullanacağınız konseptleri denemeniz için bir araç haline geliyor. İster yeni bir deneyime karşı gösterdiğimiz direnç ister yeni bir ekiple çalışma süreci ya da size bu alıştırma sürecini ve nihayetinde o güveni veren şeylerle yüzleşme süreci olsun, dünyayı değiştirmek istiyorsanız öncelikle kendinizde olmasını istediğiniz o değişikliği yansıtmalı, zorluklar karşısındaki direncinizi artırmalısınız.

Yeni Bir Deneyim ile Keşfetmek

Yeni bir şey deneyimlemek sizi her zaman profesyonel kılmaz ama yeni bir deneyim, aşılacak yeni bir engel, kendinizle ilgili yeni bir şey keşfetmenizi sağlar. Sporun hangi branşında yetkin olabileceğinizi yeni deneyimlerle şekillendirebilirsiniz.