Netflix, Kullanıcılara Hafta Sonu Ücretsiz Erişim Sunmayı Düşünüyor

Netflix COO’su ve CPO’su Greg Peters salı günü yaptığı açıklamada, Netflix‘in Hindistan’daki erişimini genişletme denemesinin bir parçası olarak ülkedeki kullanıcılara bir hafta sonu ücretsiz erişim sağlamayı planladıklarını söyledi.

Üçüncü çeyrek için kullanıcı büyümesinin yavaş olduğunu bildiren Amerikan yayın devi, kısa bir süre önce ABD’deki yeni kullanıcılara ilk ay ücretsiz erişim sunmayı bıraktı. Ancak şirket, dünya çapında potansiyel müşterileri çekmenin yeni yollarını denemeye devam ediyor.

Greg Peters, bu yeni yollardan birinin, bir hafta sonu için kullanıcılara ücretsiz erişim sağlamak olduğunu söyledi. Şirket, bu fikri test etmek için Amazon ve Disney gibi birçok platformla rekabet ettiği Hindistan’ı seçti. Buradan alınan geri dönüşlere göre uygulamanın diğer ülkelerde de hayata geçirilmesi planlanıyor.

Netflix’in sunacağı hizmetleri Hindistan’da test ettiği ilk sefer bu değil. Daha önce de sadece mobil” abonelik planını ilk olarak Hindistan’da uygulamaya koymuştu. O zamandan beri birden fazla ödeme planının deneme sürecini Hindistan’da uyguluyor.

Dünyanın en büyük ikinci internet pazarı Hindistan’ın bu potansiyelini değerlendiren yalnızca Netflix değil; Hindistan, Silikon Vadisi ve Çinli şirketler için de bir savaş alanı haline geldi. Spotify, Disney, Google, Apple, Amazon gibi şirketler de ülkede uygun fiyatlı birçok abonelik planı sunuyor.