Netflix ABD’de Fiyatlarına Zam Yaptı
Berlin, Germany - March 19: In this photo illustration the app of streaming service netflix is displayed on a smartphone on March 19, 2018 in Berlin, Germany. (Photo Illustration by Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images)

Hepimizin evlere kapandığı pandemi döneminde ciddi bir abone kazanan Netflix, 2020’nin 1 ve 2. çeyreğinde büyüme göstermişti. Ancak 3. çeyreğe geldiğimizde beklenenin altından kalmıştı. Şirket büyümenin devam edebilmesi için ABD’deki fiyatlarını arttırma kararı aldı.

Online yayın platformu devlerinden Netflix, ABD’deki fiyatlarını arttırma kararı aldı. Temel plan 9 dolarda sabit kalırken, standart ve premium planlar eski fiyatlarına göre 1-2 dolar artış gösterdi. Standart plan 13 dolardan 14 dolara, Premium plan da ayda 16 dolardan 18 dolara çıktı.

Yeni müşterilere kayıt olduktan hemen sonra işleyecek olan ödeme planı, mevcut müşteriler için bir sonraki fatura ödeme döneminde yürürlüğe girecek. Netflix, en son fiyat artışını Ocak 2019’da gerçekleştirmişti.

Netflix, hem insanlara her zamankinden daha fazla eğlence seçeneği sunabilmek hem de üyelerine daha da iyi bir deneyim yaşatmak için fiyatlarını güncelleme kararı aldığını dile getirdi. Böylelikle Netflix müşterilerine daha çeşitli TV şovları, Netflix orijinal filmleri ve dizileri sunmaya devam edebilecek.

Bakalım yeni fiyat politikası ile Netflix, pandemi dönemindeki maliyet artışları, sürekli artan rakip sayısı ve orijinal içerik üretmenin ek maliyeti ile ne kadar süre gidebilecek.