Multinet Up’ın dijital asistanı RoboNet üzerinden ayda 150 bin adet işlem yapılıyor

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up’ın mükemmel müşteri deneyimi hedefi çerçevesinde 2020 Ocak ayında devreye aldığı dijital asistan  RoboNet, Multinet Up’ın mobil (MultiPay, MultiPOS) ve web platformlarında canlı destek ve Whatsapp üzerinden yapılan yazışmalarda müşteri sorularını anında yanıtlayarak 7/24 en iyi deneyimi yaşatmaya çalışıyor.

Ayrıca müşterinin e-posta ile ilettiği en temel operasyonel taleplerin yüzde 40’nı hızlı ve hatasız yerine getiriyor ve müşteriye gerçekleştirdiği işlemlerin detayları hakkında anında bilgi veriyor.

“RoboNet, Deneyim Ekibimizin vazgeçilmez bir parçası oldu”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Multinet Up Müşteri Deneyimi ve Yönetişim Direktörü Gül Bilgin Mokan, “Multinet Up Çözüm Merkezi’nde ayda ortalama 150 bin canlı destek ve Whatsapp yazışması yapıyoruz. Müşteri Deneyimi Ekibimizin en genç üyesi RoboNet, bu yazışmaların %25’ini en doğru ve en hızlı şekilde cevaplayarak, eksiksiz hizmet veriyor. Bunu yaparken olabildiğince sıcak bir iletişim uslübü var. Yardımcı olamayacağını hissettiği anda ise konuyu müşteri temsilcimize devrediyor. Böylece müşteri temsilcilerimizin üzerindeki operasyonel yükü azaltarak daha verimli çalışmalarını sağlıyor.

Diğer taraftan da back office ekiplerimize gelen kart yükleme taleplerinin yüzde 40’nı gerçekleştirerek, müşterilerimize daha iyi bir deneyim sunuyor. Yazılı ve sözlü kanallardaki memnuniyet anket puanımız beşlik skor üzerinden bir önceki yıl 4.4 iken, bu sene 4.7 seviyesine yükseldi. Şüphesiz RoboNet’in buradaki katkısı yadsınamaz. Multinet Up Müşteri Deneyimi Ekibinin anında çözüm üreten ve müşterilerimize %100 memnuniyet yaratan bir yapıya kavuşması için yenilikçi çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz” dedi.